Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

26.03.2017

Jak posílit sníženou imunitu?

Autor: Jolana Holáňová

Jak posílit sníženou imunitu?

V současnosti přibývá hodně případů snížené imunitní odolnosti. Typickými příznaky oslabené imunity jsou nejčastěji opakující se různá onemocnění. Mezi další projevy patří i alergie. Cílem imunitního systému je účinně bránit organismus před škodlivými látkami, které na něj působí ze všech možných stran. Na náš imunitní systém nepůsobí dobře ani vlivy každodenního života, jako jsou stres, kouření, špatná životospráva, mobilní záření, televize, smog a další.


Pro posílení imunity lze použít dostupné přírodní léčivé látky. Tato forma byla oblíbená v dřívějších dobách a dnes se opět vrací do módy. Pokud nestíháme při zrychleném způsobu života doplňovat vitaminy klasicky, tak jsou vhodné i chemické přípravky, zvláště v období chřipek či po nemoci. Nejohroženější skupinou jsou vždy děti, u kterých dbejte na doplňování vitaminů ještě více, ať nehrozí snížená imunita.

Pro posílení imunitního systému je důležitý hlavně správný životní styl. Důraz by měl být kladen na odlehčení stravy a průběžnou konzumaci ovoce a zeleniny, ideálně byste za den měli sníst 8-10 kusů. Důležité je pokrýt vyvážený příjem výživných látek. Odborníci doporučují konzumovat pestrou stravu obsahující nejen zmiňovanou zeleninu a ovoce, ale také obilniny, maso, mléčné výrobky, oleje i tuky. Nemusíte se vůbec bát změn v jídelníčku, jeho pestrost může tělu jen prospět. Důležitá je i přiměřenost ve velikosti porcí jídla. Dávejte si jen půlku toho, nač jste zvyklí. Přínosné pro organismus jsou také otužování těla, běh, bruslení, procházky, jízda na kole a další pravidelná fyzická aktivita.

Buďte trpěliví a myslete na to, že vybudování odolné imunity není záležitostí dnů a týdnů. Nečekejte, že změny přijdou velmi rychle, ale o to větší budou mít časem efekt. Pro dobře fungující imunitní systém je dobrá neustálá péče o vaše tělo a organismus, zvláště u dětí.

Doporučený produkt na sníženou imunitu

Vhodným produktem na posílení snížené imunity je Vibovit. Obsahuje plno důležitých vitaminů a minerálů, navíc se zvýšeným obsahem vitaminu D, který přispívá k udržení dobrého stavu zubů a kostí. Dostupný je hned v několika provedeních, dokonce i jako želé pro ty nejmenší. Seženete ho v dobrých lékárnách a více informací naleznete na www.vibovit.cz.

.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival