Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

31.01.2017

Jak na zdravé palačinky?

Autor: Jolana Holáňová

Jak na zdravé palačinky?

Palačinky jsou v České republice nejoblíbenější dezert, který si snad umí udělat opravdu každý. Existuje mnoho možností, jak si palačinky připravit a čím je naplnit. Nejoblíbenější a nejchutnější variantou jsou na sladko s čokoládovou pomazánkou a kousky banánu. Nejčastěji jsou plněné marmeládou, nebo tvarohem. Připravují se také ve slaných variantách. Ne každý si však může dopřávat tolik sladkého mlsání v rámci své zdravé výživy, nebo diety.


Proto vám přinášíme speciální recept na palačinky ve zdravém stylu. Budeme vycházet z neoblíbenější ingredience klasických palačinek, tedy z banánu a tvarohu.

RECEPT NA BANÁNOVÉ PALAČINKY:

Ingredience na palačinky:

  • banány
  • vejce
  • klasické máslo
  • odtučněné mléko

Ingredience na polevu:

  • polotučný tvaroh
  • nasekané, nebo namleté ořechy
  • javorový sirup

Postup:

Rozmačkejte banány, k nim přidejte rozmíchaná vajíčka a trochu mléka. Postupujte jako u klasických palačinek a ingredience spolu pořádně promíchejte tak, aby vzniklo středně řídké těsto na zdravé palačinky. Těsto pak nalévejte na mírně rozpálenou pánev s rozpuštěným klasickým máslem.

Až budete mít palačinky hotové, nechte je mírně vychladnout a připravte si zatím polevu smícháním tvarohu s ořechy, kterou pak budete mazat na palačinky. Výslednou palačinku pak mírně polijte javorovým sirupem a máte hotovo.

Takto jednoduše se dají připravit opravdu zdravé palačinky, po kterých nepřiberete žádná nadbytečná kila a můžete si je dopřávat buď k snídani, nebo jako zdravou svačinku, bez zbytečných výčitek.

Pokud nemáte rádi banány, tak je můžete nahradit dalšími zdravými ingrediencemi, jako například rozemleté ovesné vločky, nebo na jemno nastrouhaná jablka.

Jste-li opravdovými milovníky palačinek, tak bychom vám rádi doporučili nový speciální portál, který se zaměřuje jen na palačinky a vše okolo nich. Podívejte se na palacinky.org a vyzkoušejte jejich recepty.

.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival