Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

28.03.2017

Jak na suchý dráždivý kašel?

Autor: Jolana Holáňová

Jak na suchý dráždivý kašel?

Jaro je tady. Posunuli jsme si čas a sluníčko nás svými paprsky začíná čím dál více zásobovat. S tímto jarním obdobím však přichází velké riziko nachlazení, chřipek a kašle. Lidé často podceňují přechod počasí a zbavují se teplých svršků dříve, než by měli. Velmi nepříjemný nežádoucí problém přichází v podobě suchého dráždivého kašle.


Suchý dráždivý kašel a jeho příčiny

Výskyt suchého dráždivého kašle u dospělých jedinců může mít mnoho příčin. Od srdečních potíží přes infekce dýchacích a astma až po alergie. Při hledání příčiny vzniku se zjišťují následující věci, jako je délka trvání kašle, jestli nepřichází v záchvatech, není trvalého charakteru, a kdy se přesně objevuje, jestli ráno, přes den nebo v noci. Pátrá se i po tom, jestli není pouze sezonní, v tom případě by se mohlo jednat o alergii. Někdy je důležité i kde dotyčný pracuje, zda bere nějaké léky nebo nevdechl nějaké cizí těleso. Poslední věcí je možné vystavení alergenům, které takovýto kašel také vyvolávají.

Nejobvyklejší příčinou suchého dráždivého kašle je zánět horních cest dýchacích. Vzniká zánět sliznice v nose a nosohltanu. Příčina je většinou infekčního původu, nejčastěji jde o infekci virovou.

Průběh zánětu je převážně krátkodobý. Provází ho velmi vydatná vodnatá až hlenová sekrece z nosu a může přecházet až do fáze hlenohnisavé. V tomto stavu pacient trpí pocitem neprůchodnosti nosu, má teploty, kýchá, cítí bodavé bolesti v čele a obtěžuje ho velké dráždění ke kašli. Stav se může zhoršovat v teplém a suchém prostředí. Suchý dráždivý kašel je velmi obtěžující, nadměrně nemocného vyčerpává, omezuje jeho aktivity a narušuje mu klidný spánek.

Jak se nejlépe zbavit suchého dráždivého kašle?

Jedním z účinných a vyzkoušených přípravků na suchý dráždivý kašel je Stoptussin. Patří mezi velmi oblíbené léky při virových infekcích dolních a horních dýchacích cest a také zánětu hrtanu a průdušek.

Dvě účinné látky proti kašli

Stoptussin (http://www.stoptussin.cz/suchy-drazdivy-kasel.php) obsahuje kombinaci dvou účinných látek. První látkou je butamirát, který tlumí suchý dráždivý kašel až na nervovém systému. Druhou složku tvoří guaifenesin, který reguluje hustotu a produkci hlenu. Obnovuje ochranný film na sliznici dýchacích cest a tím pomáhá odbourávat dráždění.

Přípravky Stoptussin seženete v každé dobré lékárně. Více informací na www.stoptussin.cz.

.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival