Nejnovější

Y.A.R.O.

autor: dischmen


Nejlépe hodnocená

...

autor: tristis009

hodnocení: 1,9 / 12x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

10.08.2016

Jak na šperky v létě?

Autor: Jolana Holáňová

Jak na šperky v létě?

Šperky a léto k sobě neodmyslitelně patří, ať už se chystáte na večerní procházku městem nebo odpolední zahradní slavnost, sluncem prozářenou dovolenou nebo drink s přáteli po práci. Odhalená opálená pokožka láká ke zdobení. Čím méně oblečení na sobě máte, tím více si můžete vyhrát s doplňky.


 

Měsíce, kdy chodíte jen lehce oděné, nabízejí ideální příležitost ozdobit se nějakým fashion šperkem dle nejnovějších trendů. Peříčka, barevné drahokamy či výrazné náramky, vše je dovoleno. Letos je stále in vrstvení a kombinace, se šperky si můžete opravdu vyhrát.

Zápěstí si ozdobte několika kontrastními náramky, na ruce můžete zkombinovat stříbrné prsteny. Na výsluní oblíbenosti se stále drží takzvané „midi rings“, což jsou prsteny, které se nosí v různých částech prstů. Oblíbené jsou také visací statement náušnice nebo přívěsky na dlouhém řetízku. Všude tam, kde byste byly v zimě zahalené vrstvou oblečení, si v letních měsících můžete pohrát s barvami a leskem šperků.

Léto je sice ideální období pro nošení šperků, zároveň jim ale teplo a vlhko příliš nesvědčí. Při vysokých teplotách se více potíte, a když cestujete, musíte být na své šperky opatrné. Ani pobyt ve vodě (především ve slané mořské vodě) nedělá šperkům dobře, proto byste měly dobře zvážit, které šperky nosit a které jsou pro vás natolik drahé, že si je necháte jen na speciální příležitosti. V období letního žáru a dovolených je asi nejlepší dát přednost bižuterii nebo levnějším kouskům. To nahrává různým fashion šperkům, stříbrným, nebo těm pozlaceným. Zlatý povrch šperku nádherně odráží sluneční paprsky, stříbrná pro změnu skvěle kontrastuje s opálenou kůží.

Většina z nás si chce z dovolené přivézt alespoň drobný suvenýr. Šperk může být právě tou věcí, kterou si dovezete ze svého oblíbeného místa na památku. Může to být rukodělná práce místních obyvatel, v exotických zemích se to barvami jen hemží a takové šperky se skvěle hodí k veselým letním outfitům. Na co byste si ale měly dát pozor, jsou stříbrné a zlaté šperky. V Čechách je každý dovezený šperk opatřen puncem, v cizích krajinách to tak být nemusí. Po zakoupení zlatých náušnic na místním trhu tak můžete zjistit, že se sice jednalo o zlato, ale spíše to zlato kočičí, které nemá takovou hodnotu a velmi brzy ztratí svůj počáteční lesk.

 

Perlové šperky jsou populární po celý rok, ale jsou to právě perly, které mají nejblíže k vodě, moři a letní dovolené. Mořské perly jsou z moře stvořené, proto pokud vlastníte perlový náhrdelník, určitě ho nezapomeňte zakombinovat do nějakého dovolenkového outfitu. Perlám svědčí časté nošení, získávají z vaší pokožky krásu a sílu a za tuhle péči se vám odvděčí perleťovým třpytem, kterému se nevyrovná žádný jiný drahokam na světě.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival