Nejnovější

Adriana selfie

autor: adriana modelka


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

19.03.2020

Fotografování. Koníček a práce v jednom?

Autor: Jolana Holáňová

Fotografování. Koníček a práce v jednom?

Díky snadné dostupnosti digitálních fotoaparátů se fotografie stala jedním z nejoblíbenějších koníčků. Mnoho lidí svou vášeň však časem změní na práci. Jak začít s fotografováním?


Abyste se mohli stát profesionálním fotografem, stačí vám k tomu jen pár věcí. Svého snu se nemusíte vzdávat ani v případě, že nemáte mnoho peněz. Co tedy k tomu, abyste se stali fotografem potřebujete?


Kvalitní a spolehlivé zařízení

Na začátku bude jakékoli vybavení skvělé. Je to druh elektroniky, kterou pravděpodobně máte v dosahu, nebo si ji můžete koupit za pár korun. Nemusíte si hned kupovat drahý fotoaparát, pět objektivů a domácí studio.

Pokud to mezi vámi a fotografií jiskří, po čase si můžete pořídit i dražší zařízení. Pamatujte, že nikdo nezačne s kamerou v desítkách tisíc. Pokud jste přesvědčení o tom, že je pro vás nákup nového zařízení nezbytný a nemáte dostatečnou hotovost, rychlé peníze vám pomohou problém vyřešit.

Ne každý začátečník fotograf využívá všechny funkce fotoaparátu hned na začátku. Mnoho lidí také začíná tím, že fotí smartphonem s kvalitní aplikací, která umožní změnit rychlost závěrky, ISO a clonu.


Znalosti

Nebo spíše potřebujete informace o tom, kde získat tyto znalosti a naučit se, jak začít fotografovat. Nejprve přemýšlejte o svých oblíbených a nejúčinnějších způsobech učení.

Pokud jste se s kamarádem naučili něco nejrychleji, pravděpodobně pro vás budou nejlepší fotografické kroužky nebo workshopy. Nebo možná někdo ze skupiny přátel (nebo známých přátel) pořizuje skvělé fotografie a může vám výměnou za dobrou kávu ukázat, co a jak. Facebook je silný, hledejte, jestli ve vašem městě existují nějaké zajímavé schůzky pro milovníky fotek, Google bude také užitečný. Někteří fotografové nebo profesionální ateliéry často pořádají několik workshopů: svatba, portrétování, ale také pokrývající základy, i když to obvykle něco stojí. Když se rozhodnete utrácet peníze, nejprve si ověřte názory ostatních uživatelů, věnujte pozornost také plánu učení - pokrývá problémy, které vám nejsou jasné?


Mnoho užitečných rad najdete v knihách a na internetu. Převážná většina je zdrojem bezplatných znalostí, a pokud znáte angličtinu a nemáte strach z technického jazyka, najdete zde mnoho návodů. Můžete si vybrat z blogů, portálů a videí z YouTube. Základní znalosti jsou velmi široce dostupné, ale musíte dávat pozor na „specialisty“, kterých je v poslední době na internetu nějak víc. Zpočátku je obtížné prosévat zrno od plev, takže pokud má blog mnoho komentářů a jsou pozitivní, je to již určující kvalita a možná stojí za to zůstat na takovém místě o něco déle.


Praxe

Nejlepší je, když druhý a třetí bod jdou ruku v ruce. Když začnete fotografovat, je to jen okamžik. Popis clony lze napsat tisíci slovy, ale můžete také pochopit její fungování za 3 minuty fotografováním.

Praxe z vás dělá perfektní. Dokážete si představit někoho, kdo se naučí malovat krásné obrázky pouhým čtením průvodců? Rozhodně ne. Proto začněte s fotografováním jakmile si pořídíte vhodné vybavení.

Dodržováním těchto bodů rychle pochopíte, zda je fotografie jen krátkodobou fascinací nebo možná skutečnou vášní. Pokud časem zjistíte, že potřebujete inspiraci, rozhlédněte se kolem. Můžete fotit rodiny, krajinu, zvířata, události... Možností je skutečně nespočet.

« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Jazyková škola LITE