Nejnovější

Adriana selfie

autor: adriana modelka


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

17.06.2020

Ekologická svatba – jak na ni?

Autor: Jolana Holáňová

Ekologická svatba – jak na ni?

Ekologie se v poslední době řeší čím dál častěji. Dokonce se toto téma nevyhýbá ani veselkám, ba naopak. Stále více budoucích novomanželů přemýšlí, jak ji uspořádat s minimálním dopadem na životní prostředí. Jak se tedy i ve váš velký den D chovat šetrně k přírodě?Pozvánky


Začněte už samotnými pozvánkami. V současném digitálním věku se nabízí možnost elektronických pozvánek, avšak nic naplat, ty fyzické mají přece jen něco víc do sebe. Proto se jich spousta snoubenců nechce vzdát. Patříte-li mezi ně, pak se alespoň snažte využít recyklovaný papír a rozložitelné inkoustové barvy. Velice originálně pak budou vypadat pozvánky na dřevěných podtáccích, kam můžete nechat důležité údaje vyrýt.


Výzdoba


Dekorace tvoří na svatbách největší odpad. Umělé květiny, pompomy, balonky? Kdepak, tyto kousky rozhodně nepatří do kategorie „eco-friendly“. Stoly krásně ozdobí obyčejné luční kvítí a další dary přírody v podobě šišek, kamínků, lístků, chvojí, větviček nebo mechu. Originálně budou vypadat i staré zavařovačky proměněné na krásné lucerničky nebo prázdné lahve od vína, které poslouží jako netradiční vázičky. Spoustu dekorací si můžete také zapůjčit.Svatební šaty


Také svatební šaty mohou respektovat zásady udržitelnosti. Stačí, když si je necháte ušít na míru z recyklovatelných materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Vypravit se ale pro ně můžete i do půjčoven svatebních šatů, které lákají minimální odpadovostí. Prostě si šaty půjčíte, vrátíte a pak si je půjčí zase někdo jiný. V půjčovnách seženete navíc i boty, doplňky, ale třeba i pánský svatební oblek pro vašeho nastávajícího.


Menu


Také svatební hostinu můžete pojmout ekologicky. Nechte si sestavit menu z lokálních a sezónních surovin, využijte cateringové společnosti ve vašem okolí. Nebojte se oslovit ani ty vegetariánské či veganské, vždyť živočišný průmysl patří k největším znečišťovatelům planety. Místní speciality vaše hosty zaručeně zaujmou, kdy jindy by totiž měli příležitost ochutnat výrobky od lokálních farmářů, pivo z tamního rodinného pivovaru nebo víno od zdejšího vinaře? Tak dopřejte jim jedinečný gastronomický zážitek, plesat budou vaši hosté i celá planeta!


Zdroj foto: Pixabay.com


« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
ADK