Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

04.09.2017

Dveře do stavebního pouzdra: Elegantní a funkční řešení pro jakýkoli interiér

Autor: Ivo Mikolášek (MENHOUSE.cz)

Dveře do stavebního pouzdra: Elegantní a funkční řešení pro jakýkoli interiér

Stylový interiér nemovitosti se odvíjí zejména od konkrétního prostorového řešení. Tím se samozřejmě zabývají lidé již před realizací novostavby anebo rozsáhlejší rekonstrukcí. Myslet je nezbytné jak na rozvržení jednotlivých místností, tak i na výmalbu, nábytek a spousty dalších aspektů. V neposlední řadě nelze opomenout ani výběr a instalaci interiérových dveří. Ty lze vybírat v několika podobách. Klasikou jsou ty, jež se otevírají doleva či doprava. Poněkud zajímavější jsou posuvné variace po stěně, případně shrnovací dveře. Jestliže ale chcete vsadit na úplný originál se vším všudy, pak volte posuvné dveře do stavebního pouzdra. Že jste o nich ještě neslyšeli? Nevadí! V následujících řádcích se zaměříme na jejich výhody i nevýhody a doporučíme konkrétního prodejce.


Když chybí potřebný prostor...

V mnoha bytech či rodinných domech jednoduše chybí dostatek užitného prostoru. Jestliže si pořídíte klasické dveře, měli byste počítat s cca 2 m2, které jsou zabrány křídlem. Je fakticky jedno, zdali se otevírá na pravou či levou stranu. Prostor bude zapotřebí. Moderní interiérové dveře do pouzdra integrovaného ve zdi tento problém dokažou eliminovat. Otervírají se pouhým posunutím a směřují přímo do specifického otvoru umístěného ve zdi. Tím pádem se místo okolo nich uvolňuje. Klidně sem můžete nainstalovat nábytek anebo cokoliv jiného, případně zde vůbec nic nebude a místnost získá vzdušnější vzhled i v době, kdy budou dveře otevřené.

Pohodlné ovládání dveří

Vzpomínáte si, jak jste se jako děti mnohdy prali s otevíráním některých interiérových dveří? Především ty, které měly už povolené panty, dokázaly navíc ještě podřít povrch podlahy. U modelů určených do stavebního pouzdra nic takového v žádném případě nehrozí. Mechanismus otevírání a zavírání je velmi jednoduchý a zatáhnout za dveře mohou často i malé děti. Stejně tak nehrozí úrazy přiskřípnutí prstů do pantů, protože zde jednoduše žádné nejsou.

Nesmíte zapomenout na zabudování stavebního pouzdra


Jednou z mála nevýhod je nutnost myslet na to, aby byla stavební pouzdra integrována do příček včas. Zatímco u standardních dveří se řeší pouze stavební otvory na předem stanovených místech, u zásuvných variant je nezbytné ukotvit přímo do zdi příslušná stavební pouzdra již v momentu realizace hrubé stavby. Zapomenete-li na to, anebo rekonstruujete-li stávající starší nemovitost, bude nezbytné řešit i bourací práce.

Několik druhů posuvných mechanismů

Pokud si myslíte, že na trhu existuje pouze jedna jediná varianta dveří do stavebního pouzdra, jste na omylu. Z hlediska mechanismu otevírání jsou celkem tři. Nejčastěji se volí typ mající jedno křídlo, jež se zasouvá na jednu ze stran. Pokud hodláte mít větší průchod třeba mezi kuchyní a jídelnou, není od věci volit zasouvání do dvou pouzder, přičemž křídla zajíždějí jak na levou, tak i na pravou stranu. Posledním druhem jsou dveře se dvěma křídly zasouvajícími se na jednu jedinou stranu.

Neotřelý design zaručen

Vybrat si jak dveře, tak i dveřní kování lze ve spoustě různých podob. Moc hezky vypadá třeba klasické dřevo, případně doplnění o skleněná pole. Kování se vyrábí především z mosazi a nerezu.

Obraťte se na spolehlivého prodejce

Důležitou roli hrají samozřejmě i rozměry dveří a stavebních pouzder. Ta se prodávají standardně v podobě určené do cihlových bloků a ve variantě do sádrokartonu a dřeva. Druhé jmenované pouzdro pro posuvné dveře se vyznačuje přítomností kapes určených pro jednodušší uchycení. V každém případě se vyplatí při nákupu obrátit na spolehlivého partnera. Tím je bezesporu společnost Mand CZ s.r.o. nabízející jak stavební pouzdra Eclisse, tak i spousty zajímavých značkových dveří.


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival