Nejnovější

V přírodě

autor: matrix1982


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 17x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

21.08.2017

Dresy pro kolektivní sporty

Autor: Ivo Mikolášek (MENHOUSE.cz)

Dresy pro kolektivní sporty

Dokonalý relax pro kolektiv i jednotlivce přináší sport. V rámci něho si organismus odpočine od stresu a nepříjemných myšlenek. Dobře dávkovaná fyzická zátěž je velmi prospěšná kupodivu hlavně pro mozek. Uspokojivý pocit nám dodává například absolvování tréninku, vítězství v zápase, projížďka na kole, radost z trefených košů, nebo vstřelení gólu. Jakákoliv takováto sportovní aktivita nás uvádí do „blaženého“ stavu, při kterém se uvolňují endorfiny.


Endorfiny jako odměna za tělesnou aktivitu

Během tělesné aktivity jsou vylučovány z mozkové hypofýzy hormony - endorfiny. Jsou to vlastně jakési "legální drogy" pro naše tělo. Tlumí se jimi vzniklá bolest z fyzické zátěže. Odborníci dokonce tvrdí, že jejich účinnost je tisícinásobně větší než klasické množství morfia používaného k utišení bolesti.

Při zahájení sportovního výkonu se začíná pomalu zvedat i hladina endorfinů, a už po deseti minutách jste na jejím pomyslném vrcholu. Jejich působení ukončením fyzické aktivity ale nekončí: hladina pozvolna klesá ještě dalších třicet minut po výkonu. Stejně jako u drog, i na sportu, který vyvolává pocit spokojenosti, si lze vytvořit závislost. A nejsou to jen endorfiny, organismus v rámci fyzické aktivity uvolňuje i další příznivé látky.

Na stresové situace - trénink jejich zvládání - se nejvíce doporučují kolektivní sporty. V rámci nich spolupůsobí mnohem více faktorů než jen fyzická zátěž.

Čím můžete obohatit kolektivní sport

Asi nejznámějším kolektivním sportem na celém světě je fotbal. Je do díky jeho dostupnosti prakticky kdekoliv: malým začínajícím hráčům stačí pouze míč, aby mohli začít hrát a trénovat. Proto je to sport číslo jedna i v rozvojových zemích, kde místní děti sní o kariéře profesionálního fotbalisty, který bude vydělávat velké peníze. Ty se v tomto sportu opravdu točí, a není jich málo. Aby byl dostatek klubových financí, je potřeba zajistit sponzorům zviditelnění na hřištích, potažmo na obrazovkách místních či světových médií, a dokonalou plochou pro umístění loga jsou dresy. V kolektivním sportu, a fotbalu zvlášť, na oblečení opravdu záleží. Fotbalové dresy jsou v jistém smyslu třešničkou na dortu této hry, a proto se jim věnuje adekvátní pozornost. Co do módnosti, barevných kombinací, moderních materiálů a prostoru na sponzorská loga.

Kde seženete kvalitní dresy

Kvalitní dresy za přijatelné ceny seženete u předního českého výrobce - firmy DDSPORT. A nejen ty fotbalové. V nabídce mají i dresy cyklistické, hokejové, motokrosové, basketbalové a pousty dalších variant.

Kompletní nabídku naleznete na www.ddsport.cz.


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Baletní akademie Adély Pollertové