Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

18.10.2017

Dr. Bacilová – hra pro malé výzkumníky

Autor: Jolana Holáňová

Dr. Bacilová – hra pro malé výzkumníky

V laboratoři slovutné doktorky Bacilové se každý mladý laborant může něčemu přiučit. Dr. Bacilová ale práci nestíhá. Pokud jí děti pomohou s některými vědeckými úkoly, jistě si vyslouží její uznání. A kdo ví, zda to nenastartuje touhu stát se slavným výzkumníkem?


Příprava laboratoře

Nejprve dejte všechny bacily, kromě failového superbacilu, do velké Petriho misky, kterou umístíte doprostřed stolu. Každý hráč obdrží malou Petriho misku, ve které bude pinzetou provádět výzkum přesně podle zadání. Zamíchejte karty úkolů a celý balíček dejte obrázky dolů vedle velké Petriho misky.

Nejmladší hráč otočí první kartu s obrázkem vědeckého úkolu, podle kterého všichni vybírají bacily a přemísťují je do své misky. Bacily, které nejsou v zadání výzkumu zobrazené, musejí hráči nejdříve vyzkoumat a až poté je najít v Petriho misce a přemístit k sobě. Komu se to povede správně jako prvnímu, zvolá: "Heuréka"!

Vítezí ten, který jako první splní správně 5 úkolů.

Pozor: vyznat se v bacilech není tak jednoduché. Jednak jsou různě barevné, ale mají i různé tvary! Jak se hráči snaží pinzetou nabrat ten svůj, bacily v misce doslova ožijí a míhají se před očima. Hráči musí mít na paměti, že pracují v přísně sterilním prostředí! To znamená, že se v žádném případě nesmí bacilů dotýkat rukama. Pokud by jim některý náhodou spadl na stůl, musí ho opatrně pinzetou sebrat. Žádný bacil nesmí zůstat na stole a znečišťovat laboratorní prostředí.

Další varianty, jež hru trochu stíží, jsou:

  • Varianta: Fialový superbacil

Již při přípravě laboratoře umístěte fialový superbacil k ostatním do celké misky. Během hry může hráč superbacil přidat do misky souseda po levé ruce. Pokud někomu zbyde fialový bacil na konci hry, musí odevzdat jednu svoji vybranou kartu. Zároveň nesmí zvolat: "Heuréka"!, dokud se bacilu nezbaví tím, že ho předá hráči po své levici.

  • Varianta: Sabotáž

Hráči přidávají bacily do misek svých soupeřů tak, aby jim bránili úkol sestavit.


Hra Dr. Bacilová, kterou na trh uvádí společnost ADC Blackfire Ent., je určena pro děti od 8 let.

Jeden výzkumný úkol trvá obvykle cca 15 min. Hra je tedy velmi dynamická, opravdu zábavná a děti si s ní užijí spoustu legrace. Rozvíjí logické myšlení, postřeh, pečlivost, jemnou motoriku i schopnost taktizovat a kombinovat. Pokud děti pozvou ke hraní rodiče nebo prarodiče, bude o skvělou zábavu pro celou rodinu postaráno.

Dopručená cena 629 Kč.

Více informací na www.blackfire.cz.


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival