Nejnovější

Telo

autor: vitek


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

03.10.2020

Domácí textil v bytovém zařízení

Autor: Jolana Holáňová

Domácí textil v bytovém zařízení

Domácí textil hraje důležitou roli při vybavení domácnosti. Mohou být použity nejen pro dekorativní účely, ale mohou také plnit další funkce, jako je oddělení prostoru, tepelná a zvuková izolace, stmívání atd. Materiál, barva a vzor bytového textilu mohou určit náladu vašeho domova.


Sejměte oponu!

Nejčastěji používaným domácím textilem jsou závěsy. Existuje mnoho typů záclon z různých materiálů a funkcí. Podle toho, co a jak chcete použít, existují dekorativní, vzdušné a průsvitné nebo tlusté, zatemňující nebo speciálně tkané tepelné nebo zvukotěsné závěsy. K dispozici jsou nekonečné možnosti barev a vzorů, najdete tu správnou oponu pro jakýkoli styl interiéru. Můžeme také přidat závěsy, ozdoby a třásně. S určitými vzory a barvami můžeme opticky zvětšit nebo zmenšit prostor, nebo dokonce vytvořit světlejší nebo tmavší atmosféru. Je důležité, aby závěsy ladily s nábytkem a jiným bytovým textilem. Přizpůsobte velikost závěsů velikosti oken. Ve větších místnostech doporučujeme před velkými velkými okny záclony délky podlahy, u menších místností, kde jsou okna užší a menší, jsou upřednostňovány kusy zasahující k římse nebo radiátoru. Pomačkání záclon závisí na individuální chuti, existuje několik způsobů fixace. Silnější, hustě tkané závěsy blokují světlo, takže jsou skvělé jako rolety, a to i v domácích kinech. Zvukotěsné závěsy vyvinuté speciálně pro akustické účely tlumí nepříjemné vnější zvuky, vytvářejí klidnější, tišší atmosféru a dokonce zlepšují akustiku domácích kin. Mohou také hrát roli snižování hluku a dělení v kancelářích. Je to dokonalá zvuková izolace.

S dekorativními polštáři pro domácí atmosféru

Dekorativní polštáře jsou estetické, vytvářejí domácí atmosféru a jsou dokonce pohodlné. Můžete si vybrat z různých velikostí, barev a vzorů. Křesla, postele a pohovky mohou být pěkným doplňkem. Polštáře, které ladí se stylem pokojů, mohou vytvořit harmonické prostředí. Pečlivým výběrem barev a vzorů můžeme oživit a oživit atmosféru pokojů.


Pojďme udělat postel!

Přehozy z různých materiálů a vzorů, kromě ochrany postele a ložního prádla před prachem a nečistotami, vytvářejí příjemný a uklizený pocit.


Kryté!

Ubrusy chrání povrch stolů před poškrábáním a nečistotami. Existují menší ubrusy, které se používají speciálně jako dekorativní prvek, a v tomto případě už nemusíme myslet jen na krajkové ubrusy háčkované našimi babičkami. Můžeme si vybrat z mnoha variací. Pro běžné i každodenní použití mohou být stoly zdobeny různými ubrusy.


Kouzelné koberce

Koberce významně ovlivňují atmosféru bytů. Koberce položené na tvrdých, křehkých dlaždicích a parketách podněcují atmosféru místností. Vyrábí se nespočet druhů koberců, v závislosti na funkci si můžeme koupit tenčí hadrové koberce, koberečky pokrývající celý povrch nebo potápivé, měkké a silné koberce. Rozsah barev a vzorů i materiálů je pro koberce také extrémně široký. Při nákupu koberců zvažte také styl vašeho domova a vybavení a vyberte si ty správné koberce. Nejdražší jsou ručně tkané perské koberce, ale ne každý si je může dovolit. Silně tkané, akusticky založené rohože účinně tlumí kroky a zvuky šířící se vzduchem. Výběrem správné barvy nebo vzoru můžeme učinit pokoje přátelštějšími a je mnohem příjemnější šlápnout nebo sedět na měkkých, teplých kobercích než na tvrdé podlahové povrchy! V některých pokojích může být aspektem také snadné čištění. (hotely, restaurace, jídelny ... atd.)


Čalouněný nábytek

Zařízení našeho domu je vážný úkol, protože nábytek a doplňky určují atmosféru a styl bytu po celá léta. Při výběru čalouněného nábytku pečlivě zvažujeme barvu a vzor prvků, které se navzájem shodují, a samozřejmě existující barvy a styl. U nábytku potaženého jednobarevným čalouněním nemůžeme udělat velkou chybu, ale pečlivě zacházejte se vzory! Raději obměňujeme menší příslušenství, protože to není řešení, které by bylo velmi příjemné pro peněženku, je to výměna našich pohovek a křesel každý rok.

Vidíme, že můžeme téměř jakoukoli místnost v jejich domě hodit dobře vybraným a dekorativním bytovým textilem. Ať už jsou to klasické nebo elegantní, moderní a minimalistické, retro nebo venkovské pokoje, sladěné textilie vytvářejí harmonii a vyvážené a příjemné prostředí.Zdroj foto: Perfectacoustic.cz, Pixabay.com


« Zpět

reklama
reklama
Jazyková škola LITE
reklama
NICE MAGAZINE
ADK