Nejnovější

lom

autor: mrazikcomp


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

04.11.2019

Čtyři kroky ke zdravému životnímu stylu

Autor: Jolana Holáňová

Čtyři kroky ke zdravému životnímu stylu

Zdravý životní styl se netýká jen ekologického oblékání a třídění odpadu. Patří sem i zdravý jídelníček, nákup potravin u soukromníků nebo pravidelné cvičení. Udělejte i vy tyto čtyři kroky, díky kterým získáte plnohodnotnější život a posílíte svůj psychický i fyzický stav.


1) Zdravý jídelníček

Prvním krokem, který vás dovede ke zdravému životnímu stylu je pestrý a vyvážený jídelníček. Zkuste omezit cukry a nezdravé tuky. Přidejte víc ovoce, zeleniny, ale také bílkovin, které jsou v libovém mase nebo luštěninách.

Dodržujte pitný režim a vypijte denně alespoň dva litry čisté vody. Ze svého jídelníčku zcela vypusťte sladké pečivo, čokolády, nezdravé dezerty a smažené pokrmy. Stejně tak se zkuste vyhnout polotovarům a raději si jídlo připravte doma. Uvidíte, že po kvalitním jídle se budete cítit méně unavení a nebudete mít problémy s trávením.

 

2) Pravidelné cvičení

Kromě jídelníčku byste měli pravidelně cvičit. Vybrat si můžete sport, který vás baví, ať už kolektivní s přáteli nebo třeba jen posilování s fitness pomůckami se svým sparing partnerem. Pokud nemáte čas nebo nechcete docházet do fitness centra, tak není nic jednoduššího než si pořídit cvičební pomůcky domů. Nejen v zimě oceníte eliptický trenažér a posilování celého těla.

Mezi oblíbené posilovací stroje patří také rotoped, který nezatěžuje pohybový aparát, přesto se jízdou na něm zbavíte přebytečných kilogramů. Vyzkoušet byste měli i vibrační plošinu, na které vám půjde cvičení téměř samo a překvapivě pozitivní výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

 

3) Chytré oblékání

Zdravější život podpoří i způsob vašeho oblékání. Zkuste se vyhnout umělým tkaninám a pořiďte si oblečení z přírodních materiálů. Mezi oblíbené kousky oblečení patří funkční nebo termo oblečení, které se hodí i na sport. Skvěle vám poslouží i kvalitní kousky z čisté bavlny. Při oblékání myslete na to, jestli budete běhat doma na běžeckém páse nebo se chystáte vyrazit do lesa, případně jinam do přírody.

 

4) Zbavit se plastů

Ve svém životě jsme často zavaleni odpadky a věcmi, které nepoužíváme. Zkuste nakupovat chytře a navštivte obchody s bezobalovým zbožím. Potraviny si můžete nakoupit do látkových pytlíčků, které se dají prát. Vyhýbejte se plastovým láhvím a raději si pořiďte i na cvičení jednu kvalitnější láhev, kterou vždy vymyjete. Zkuste sladit svůj životní styl s ekologickým smýšlením a krokem k přírodě. Věřte, že vám to mnohonásobně vrátí.


« Zpět

reklama
reklama
Centrumtance.cz
reklama
NICE MAGAZINE
Jazyková škola LITE