Nejnovější

ja

autor: luwang


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 19x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

13.01.2022

Covidový balíček na cestu do zahraničí: Co by v něm nemělo chybět?

Autor: Jolana Holáňová

Covidový balíček na cestu do zahraničí: Co by v něm nemělo chybět?

Chystáte se cestovat do zahraničí? V současnosti si musíte přibalit také něco, na co jste dříve nebyli zvyklí – covidový balíček, tedy veškerou výbavu, kterou potřebujete proti covidu. Nemáme teď na mysli pro případ, že byste se v zahraničí nakazili, ale spíše jako prevenci.Samozřejmě že respirátory, antigenní testy a další nezbytnosti se dají pořídit prakticky všude po světě, protože všude je potřebujete, ale za jaké ceny? Mnohem výhodněji vás vyjde myslet na vše s předstihem a nakoupit si už v Česku.


Respirátory jsou sázkou na jistotu


Česko bylo jednou z prvních zemí, které zavedly povinnost nošení respirátorů. Ostatní státy tolerovaly roušky. To se ale postupně mění, a pokud nechcete neustále sledovat, jaká jsou kde pravidla, je lepší vzít si respirátory. Je možné, že cílová destinace je nevyžaduje, ale co třeba země, přes kterou tranzitujete?


Pořiďte si nano respirátor, není drahý


Přibalte si antigenní testy


Řešit test na covid v zahraničí je nepříjemné. Ve spoustě zemí vám ho sice udělají v lékárně, ale ne ve všech, a rozhodně si ho zaplatíte. Většinou je také možné pořídit si domácí antigenní testy, jež si provedete sami. I ty však bývají výrazně dražší než v Česku. U nás za takový obyčejný test zaplatíte méně než 50 korun, v Itálii vás bude stát 10 eur. Raději si s sebou dva přibalte pro případ, že se setkáte s někým nakaženým a budete se chtít ujistit, zda jste v pořádku.


Dezinfekce je nezbytností


Budete trávit hodně času venku, dotýkat se všech možných povrchů v restauracích, MHD, na letišti. Přibalte si s sebou dezinfekční gel a často ho používejte. Zejména tehdy, když jdete jíst, případně když si plánujete nanést krém na obličej nebo se dotýkat obličeje apod.


Lepší je investovat něco do prevence než řešit onemocnění. Vybavte se tedy pečlivě, a hlavně nezapomeňte dodržovat obecné zásady jako dodržování rozestupů, vyhýbání se kontaktu s lidmi apod.Zdroj foto: Dialekarna.cz, Pixabay.com


« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Medical Esthet & Spa