Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

08.06.2010

Coco Chanel – příběh módní ikony vychází na DVD

Autor:

Coco Chanel – příběh módní ikony vychází na DVD

Vyrůstala v sirotčinci, zkoušela být barovou zpěvačkou, aby pak skončila jako švadlena u venkovského krejčího. Když se do ní zamiluje baron Étienne Balsan, využije příležitost dostat se do vyšší společnosti a rozvinout své návrhářské umění. Další vztah s anglickým obchodníkem Arthurem Capelem jí otevře ještě větší možnosti… Životní příběh ženy, která navždy změnila svět módy, nezkrotné rebelky Coco Chanel, zpracovaný ve filmu v hlavní roli s Andrey Tautou vyšel 25. května na DVD.


Gabrielle Bonheur Chanel se narodila v roce 1883. Snila své sny v sirotčinci a ani později se nedá říct, že by se život rozhodl ji hýčkat. Mimořádně schopná švadlena si přivydělávala zpěvem pro opilé vojáky a do světa luxusu musela projít přes pochybné prostředí kurtizán a pobudů. Její život ovlivnili dva muži – bohatý chovatel koní a britský diplomat. Ona se však rozhodla nepatřit žádnému. Donutila ženy odložit korzety a začala nejen sebe, ale i je oblékat do pánských košil. Ačkoliv sama byla průkopnicí jednoduchých střihů, složitostí si užila víc než dost. „Můj život se mi nelíbil, tak jsem si vymyslela jiný,“ tak zní jeden ze slavných výroků Coco – neboli miláček, jak zní v překladu. Milovala život, ale - miloval vždy i on ji?

 

Francouzský film Coco Chanel byl mimo jiné nominován na Oscara za kostýmy, které pro strhující příběh vytvořila Catherine Leterrier. DVD vychází v distribuci společnosti Hollywood Classic Entertainment.

 

Hollywood Classic Entertainment - www.hce.cz

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival