Nejnovější

It's me

autor: tina2386


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

03.06.2019

Co vám nesmí na zahradě chybět, abyste si vytvořili vlastní Hawaj?

Autor: Jolana Holáňová

Co vám nesmí na zahradě chybět, abyste si vytvořili vlastní Hawaj?

Za úžasnými zážitky a božským odpočinkem nemusíte cestovat na pláže do dalekých zemí. Kdo říká, že si doma nikdy neodpočinete tak, jako když se vydáte někam do neznáma, lže. Stačí si doma vytvořit tu správnou dovolenkovou pohodu.


Pro začátek prostě zapomeňte na běžné starosti. Rozhodně o dovolené neuklízejte, nestarejte se o zahrádku ani o drobné práce okolo domu. Prostě všechno nechte tak, jak to je. Místo toho si lehněte na zahradu a užívejte si váš domácí Hawaj. Máme pro vás pár tipů, jak si ho na zahradě vytvořit. 

Naložíte se do bazénu či vířivky

Bazény jsou dnes běžnou součástí mnoha českých zahrad. Nejsou až tak drahé, ani ty zapuštěné. S nadzemním bazénem si ostatně moc velký dojem dovolené v exotice nevytvoříte. Zapuštěný bazén přitom pořídíte už zhruba za třicet tisíc korun. Záleží samozřejmě na velikosti.  A chcete-li svůj zážitek ještě o trochu pozvednout, místo bazénu zauvažujte o vířivce. Většina lidí si stejně nekoupí tak velký bazén, aby se v něm dalo plavat, a naložit se do nafukovací vířivky je pohodlnější než do obyčejného bazénu. K tomu si do ruky vezmete sklenku vína nebo misku s ovocem a budete se cítit skoro jako v pětihvězdičkovém hotelu. 

Zasportujete si na trampolíně

Celý týden ležet ve vířivce vás určitě bavit nebude. Chce to taky trochu pohybu. Zapomeňte však na pocení v tělocvičně nebo při běhu, máte dovolenou! Naučte se pohybovat zábavně – na trampolíně. Zahradní trampolína stojí kolem pěti tisíc korun, a buďte si jistí, že ji využije celá rodina. 

Ugrilujete si večeři

S dovolenou se pojí také dobré jídlo, tak si ho dopřejte. Nezapomeňte na klasické grilování, jen ho můžete pojmout trochu originálněji a místo masa si ugrilovat zeleninu či hermelín. Jeden den si pak udělejte třeba italský, upečte či objednejte pizzu. Další se zaměřte na středozemní kuchyni, pak si udělejte rybu. Prostě si dopřejte to, co běžně nejíte. 

Za pořízení bazénu, trampolíny, grilu, neobvyklého jídla a další výbavy zřejmě utratíte tolik co za luxusní dovolenou v zahraničí. Jenže zatímco u zahraniční dovolené si užijete svůj týden či čtrnáct dní a je konec, bazén nebo trampolína vám zůstanou napořád.


« Zpět

reklama
reklama
VENIRA.cz
reklama
NICE MAGAZINE
Baletní akademie Adély Pollertové