Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

16.12.2016

Co navštívit v Keni? Tato destinace láká stále více

Autor: Jolana Holáňová

Co navštívit v Keni? Tato destinace láká stále více

Je jasné, že komu nestačí klasické evropské lokality, toho jistě zaujmou ty exotické. Jednou z možností jsou i zájezdy Keňa, které určitě nezklamou ani vás. Společně se totiž podíváme na několik tipů na místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Prvním místem je určitě město Mombasa. I když není městem hlavním, je mnohem více navštěvované. A to z důvodu, že leží na pobřeží. Toto město zaujme především milovníky krásných pláží, ale i příjemného počasí, které země rozhodně dokáže svým turistům nabídnout. Tím ale důvody návštěvy rozhodně nekončí.


Poznejte také Malindi a Diani

Jedná se o další dvě přímořské oblasti, které jsou velkým lákadlem pro turisty. I ty nabídnou možnost odpočinku na krásných plážích. Nezklamou však ani toho, kdo vyhledává poznávací zájezdy do Keni. Tím hlavním důvodem je existence takzvaného vodního národního parku. Ten je charakteristický nejenom nádhernými korálovými útesy, ale je charakteristické také mnoha podmořskými živočichy. Nechybí zde ani několik podmořských dravců, což může zvýšit atraktivitu celkové podívané na tento přírodní unikát.

Samozřejmostí je i klasické safari

Kdo se Keňu rozhodne navštívit, ten by neměl zůstávat jenom na plážích, ani by neměl zůstávat pod vodní hladinou. Lákadlem je totiž i národní park nesoucí název Maasai Mara. Ten je nefalšovaným safari, které nabídne vše, co si milovník divokých zvířat žádá. Můžete zde na vlastní oči vidět slona, leoparda, buvola, ale také nosorožce, stejně jako lva. Navíc tento národní park postupně přechází až do oblasti Tanzanie. Díky tomu lze snadno navštívit i dvě zajímavé oblasti najednou. Nejúchvatnější podívanou mohou nabídnout stáda slonů, která mohou být dlouhá třeba i čtyřicet kilometrů. Lákadlem pro turisty může být třeba i let balónem nad danou oblastí, což umožní poznat její krásu z ptačí perspektivy.

Více inspirace naleznete na EXOTICKAPRIRODA.cz.

.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival