Nejnovější

V přírodě

autor: matrix1982


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 17x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

13.07.2017

Chcete být zdraví a štíhlí?

Autor: Jolana Holáňová

Chcete být zdraví a štíhlí?

Jak být zdraví a štíhlí díky stravě a dobrému životnímu stylu? Je to svým způsobem úplně jednoduché. Důležité je naslouchat svému tělu a přemýšlet více nad tím, co jíme, čím se stresujeme, jestli máme dostatečný pohyb, jaké zlozvyky nám obtěžují život… a nad spoustami dalších vlivů, které jsou pro celkovou funkci našeho organismu významné. Prozradíme vám pár tipů jak na to a také doporučíme magazín, kde se toho dozvíte daleko více.


Základem je zdravá, vyvážená a pestrá strava

Nemusíte se hned děsit, když zaslechnete tato slova. V jídle není potřeba se až tolik omezovat, jak nám radí někteří "odborníci". Nemusíte držet různé "zaručené" a leckdy šílené diety, které vlastně nakonec ani nemají kýžený efekt. Je potřeba nad jídlem trochu přemýšlet, a hlavně nezatěžovat tělo jeho přílišným množstvím, takže má potom co dělat, aby ho vůbec zpracovalo. Tip číslo jedna: Jezte střídměji a častěji. Dále: Vyhledávejte pestrou stravu složenou ze zdravých potravin - včetně zeleniny a ovoce, ale i "normálního" jídla. Přidávejte do svého jídelníčku i různé "superpotraviny", které mají na organismus harmonizující vliv. Střídejte různé druhy, ať nejíte pořád dokola to samé. Při takovém režimu můžete občas i zhřešit (ale nesmíte mít z toho výčitky!).

Nezapomínejte na pohyb

Ruku v ruce s dobrým a vyváženým jídelníčkem musí jít i pohybová aktivita. Bez pohybu to opravdu nepůjde. Tělo je živo z pohybu! To je přece každému jasné už jen z toho, že polovinu naší tělesné váhy tvoří pohybové ústrojí (klouby, kosti a svaly). Nemusíte zrovna chodit do posilovny a mučit se ohromujícími výkony. Stačí, když budete méně líní - a když některé věci, které děláte už jen automaticky, ze zvyku, začnete dělat jinak. Dobrým příkladem je chůze. Možná teď kroutíte nevěřícně hlavou, ale... co třeba při chůzi narovnat záda? Pokud k tomu denně ujdete 5 km, prospívate tím celému organismu a svému zdraví. Vynechte výtah a běžte pěšky, místo jezdících schodů si to nahoru hezky vyšlápněte, nebo si zajděte na malou procházku. Pravidelný pohyb je moc důležitý!

Vyvarujte se stresu a škodlivých zlozvyků

Stres, kouření, nedostatek spánku, nesmyslná hubnutí, to jsou jen další věci, na kterých bude třeba zapracovat, pokud chcete být opravdu zdraví. A mávnutím kouzelného proutku se jich asi nezbavíte.

Kde můžete nalézt dobré tipy pro zdraví životní styl

Jestli vám není váš život a jeho kvalita lhostejná, další dobré tipy naleznete v magazínu o zdraví na adrese www.zdraviii.com.

« Zpět

reklama
reklama
FREEBIKE
reklama
NICE MAGAZINE
FREEBIKE