Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

02.04.2013

Buďte šik na kole - cyklistické oblečení

Autor: redakce Nicemagazine.cz

Buďte šik na kole - cyklistické oblečení

Cyklistika je sportem, jehož provozování lze pojmout velice stylově. A to nejen díky propracovaným a atraktivním designům dnešních kol a komponentů, ale také díky modernímu cyklistickému oblečení, které v sobě snoubí funkčnost a eleganci.


Cyklistika je sportem, jehož provozování lze pojmout velice stylově. A to nejen díky propracovaným a atraktivním designům dnešních kol a komponentů, ale také díky modernímu cyklistickému oblečení, které v sobě snoubí funkčnost a eleganci.

Základem je dres
Cyklistické dresy  jsou v podstatě funkční trička, která umějí odvádět pot a uchovat tělo v suchu a v teple, ale navíc jsou střihem přizpůsobena použití v sedle kola. Mají prodlouženou zádovou část, takže se ani při sportovním posedu s ohnutými zády nepříjemně nevyhrnují, čemuž často napomáhají i silikonové proužky z rubu v oblasti spodního lemu.

Velmi praktické jsou kapsy v bederní oblasti, kam si můžete za jízdy snadno sáhnout pro müsli tyčinku, sluneční brýle, nebo jinou potřebnou drobnost. Některé dresy mají i zip na rozepnutí, a to buď pouze u krku, nebo jsou celorozepínací, což oceníte v případě velkého horka.

Na trhu jsou samozřejmě i zimní dresy s dlouhým rukávem, které poskytují i jistou míru zateplení. Cyklistické dresy jsou nabízeny v celé řadě atraktivních designů od replik trikotů stájí Pro Tour po elegantní jemné vzory dámských dresů a pohádkové motivy dresů dětských.

Do jarního nebo podzimního počasí oceníte pod dres funkční termoprádlo. To odvádí pot a přitom udržuje pokožku pěkně suchou.

Cyklistické kalhoty nebo snad sukni?
Cyklistických kalhot
je na trhu více typů. Od dlouhých přes tříčtvrteční až po krátké, elastické i volné. Cyklistické kalhoty jsou vybaveny speciálně tvarovanou vložkou, která zvyšuje pohodlí při jízdě a snižuje riziko otlačenin.

Je velmi dobré, když je vložka vyrobena z antibakteriálního materiálu a nemá švy, neboť kalhoty se často nosí přímo na tělo. Nejlepší moderní elastické kalhoty na kolo jsou vyrobeny ze čtyřsměrného strečového materiálu, takže dobře padnou a nebrání v pohybu.

Velmi oblíbené se staly dámské cyklosukně, které rovněž dopřávají svým uživatelkám velkou svobodu pohybu a navíc jsou velmi elegantní.

Cyklistické bundy
Cyklistická bunda
  má své opodstatnění zejména při ježdění v chladnějších obdobích roku nebo v nepřízni počasí. Z toho důvodu jsou kvalitní bundy na kolo dobře zateplené, nepromokavé, ale zároveň prodyšné. Důležitá je také odolnost vůči větru.

Stejně jako cyklistické dresy, mají i bundy střih přizpůsoben ohnutým zádům při posedu na kole, takže jsou v zádové části poněkud delší, aby vám nefoukalo na záda. Bundy na kolo je většinou možné sbalit do malého balíčku, abyste je mohli vozit s sebou a v případě potřeby kdykoli použít.

Doplňky
Cyklistické oblečení je vhodné doplnit dalšími součástmi výstroje, jako jsou cyklistické rukavice, ponožky, vesty, nebo zejména v chladnějším období třeba návleky.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival