Nejnovější

Y.A.R.O.

autor: dischmen


Nejlépe hodnocená

...

autor: tristis009

hodnocení: 1,9 / 12x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

16.02.2018

Automatizace mění tvář průmyslu

Autor: Ivo Mikolášek (MENHOUSE.cz)

Automatizace mění tvář průmyslu

Průmysl se za poslední roky mění doslova bleskovým tempem k nepoznání. Hlavním cílem je efektivita a nízké náklady. Vše se točí kolem automatizace, robotizace, procesních a řídicích systémů využívajících nejvyspělejší techniky. V této oblasti je budoucnost celého průmyslu. Lidem se usnadňuje těžká práce a jsou relokováni na lepší pozice v oblasti řízení. Výrobní pracoviště, továrny i montážní haly pomalu dostávají novou tvář, jak z budoucnosti. Stávají se postupně velmi moderními, převládá zde až „laboratorní čistota“ v kombinaci s vyspělými technologiemi. Vše ve výrobním procesu má svůj systém, místo i přesný čas provedení. To se příznivě odráží v nízkých nákladech a daleko vyšší efektivitě.


Lidská sílá se nahrazuje automatizací

Pomalu, ale jistě je lidská síla postupně nahrazována a dochází leckde k plné automatizaci. Odbourává se tak hlavně těžká práce, kterou už nemusí vykonávat lidé, zastupují je totiž "roboti". Eliminují se na některých postech i možné výpadky a odchylky způsobené lidskou chybou. Neznamená to, že by lidé přišli o práci, pouze se rekvalifikují na vyšší funkce. Řídicí systémy radikálně mění postavení některých zaměstnanců.

Procesní instrumentace ve výrobě

Důležitou součástí automatizace je procesní instrumentace. Implementuje do výrobního systému hlavně snímače, senzory, či měřící a usměrňovací přístroje. Přináší to výhody v podobě automatických měření a analýz tlaku, teploty, průtoku, hladiny, různých poloh a dalších hodnot.

Proces řízení technologií

Sbírat a vyhodnocovat data je v současném průmyslu, má-li být jeho výsledek úspěšný, nevyhnutelné. Na základě diagnostických výstupů řízení technologie pak dochází k následnému celkovému zefektivňování výroby a úsporám nákladů.

Ohledně automatizace provozu se obracejte na odborníky


Profesionálem v oboru automatizace je firma APLAUS spol. s r.o. Pro realizaci automatizace a řídicích systémů v průmyslu disponuje zkušenými odborníky, kteří mají reference snad ze všech oborů - od strojírenství přes gumárenství a hutnictví až po automobilový průmysl. Nechybí ani specializace na recyklaci plastů. Více informací najdete na www.aplaus.cz.« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival