Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

11.05.2012

5 věcí pro dokonalý wellness

Autor: Ivo Mikolášek (MENHOUSE.cz)

5 věcí pro dokonalý wellness

Chcete začít relaxovat? Nic není v dnešní době snazšího. Stačí si vybrat ten nejlepší wellness pobyt a vyrazit. Na co si dát pozor při výběru relaxačních pobytů? Při výběru wellness pobytu je důležitých několik věcí. Je to lokalita, samotný hotel, poplatky a samotné wellness aktivity. Podívejte se na vše podrobněji. Příroda:Na prvním místě je místo. Tedy nejprve se rozhodněte, kam chcete vyrazit. Mnoha lidem se nechce moc cestovat. Vyrazit ale daleko mimo civilizaci do hor nebo k vodě má rozhodně smysl. Pokud se vám nechce na jeden víkend opouštět republiku, jeďte aspoň na hory. www.slevomat.cz


Dlouhé procházky po hřebenech hor jsou tím nejlepším základem pro pořádný odpočinek. Výšlapy po horách a překrásné vyhlídky na panorama českých hor jsou zkrátka nádherné. Jestli se vám ale nechce šlapat do kopce, i tak jistě oceníte klid a blízký dotek přírody.

Ubytování

Dopřejte si pohodlí. Slevy pobyt i v luxusnějších hotelech dostanou na přijatelné náklady. Wellness pobyty jsou většinou pouze několika denní. Záleží samozřejmě na každém, co mu více vyhovuje. Pokud hodláte celý víkend prochodit po horách, zřejmě nedoceníte, že máte na pokoji televizi se 150 kanály. Základem je, abyste se v pokoji necítili hůř, než doma. Pokud vás uspokojí útulný a skromný pokojíček, proč ne.

Strava

I zde je především o vaše pohodlí. Polopenze je opět výhodná pro ty, kteří se raději spokojí se skromným obědem, než aby byli vázáni na to, že musí být každý den v poledne poblíž hotelu.

Gastronomie musí být ale přesto perfektní. Důležité jsou zejména suroviny. I když k tomu velké večeře o několika chodech přímo vybízejí, neměli byste se na wellness pobytu neustále přejídat.

Procedury

Konečně to hlavní. Pečlivě si vybírejte procedury a wellness aktivity, které hotely a penziony nabízejí. Čím víc toho je, tím lépe pro vás, jelikož si můžete vybírat. Populární jsou nejrůznější masáže od těch klasických až po variace asijských metod.

Mezi další pasivní aktivity patří sauny. Hledejte mimo jiné něco, co jste ještě nezkusili. Kromě klasických parních a finských saun je velmi prospěšná i ledovna. Ta funguje na opačném principu sauny.

O aktivní relaxaci se postarají fitness balíčky, které si poskládáte podle vlastních potřeb. Můžete strávit víkend s osobním trenérem nebo v bazénu s protiproudem. Nakonec nesmíme zapomenout na regenerační aktivity jako peeling a velmi ozdravné solní jeskyně.

Slevy na ubytování

Samozřejmě, že většinou je nakonec rozhodující cena. Tady vám radíme naplno využít možnosti internetu. Dnes už třeba nabízí hromadné slevy Olomouc, Zlín i menší města. Wellness pobyt na slevových portálech většinou pořídíte přinejmenším za poloviční cenu. To znamená, že si běžná rodina může za stejné peníze pořídit dvakrát větší komfort.

Hromadné slevy jsou dnes aktivní prakticky ve všech rekreačních oblastech České republiky i na Slovensku. Stačí tedy jenom hledat a narazíte na svůj vysněný wellness pobyt.

 

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival