Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

25.10.2018

4 způsoby, jak zahnat podzimní únavu

Autor: Jolana Holáňová

4 způsoby, jak zahnat podzimní únavu

Podzimní sychravé a pošmourné počasí většinu z nás zrovna energií nenabíjí. Ba naopak, pořádně nás vysiluje. Naštěstí existuje celá řada triků, díky nimž můžeme únavu, která nás v tomto období přepadá, jednoduše zahnat.


Jezte zdravě

Velkou roli hraje zdravý životní styl. Strava by měla být pestrá a vyvážená, chybět by v ní neměly hlavně důležité živiny, vitamíny, minerály. Jezte pravidelně, při ruce vždy mějte alespoň nějakou rychlo svačinku, třeba v podobě ovoce, jogurtu nebo oříšků. To, co si naservírujete na talíř, se totiž odrazí nejen na vaší fyzické kondici, ale i na té psychycké.

Dostatečně odpočívejte

Nezapomínejte ani na kvalitní a dostatečný spánek. Právě on je totiž klíčový pro regeneraci, udržení energie a svěžesti. Odborníci doporučují uléhat i vstávat každý den ve stejný čas a do postele se odebrat před půlnocí. "Předpůlnoční" spánek totiž dodá tělu nejvíce sil, proto zbytečně neponocujte. Předtím, než zalehnete, si dopřejte horkou vanu nebo lehké relaxační cvičení. Uvidíte, že pak se vám bude spát i usínat jedna báseň.

Nezapomínejte na pohyb

Skvělým "zaháněčem" únavy je také sport. I když se vám nechce, zkuste se překonat a k nějaké pohybové aktivitě se přemluvte. Neznaméná to ale, že se musíte mořit v posilovně, ba naopak - vyrazte pěkně na čerstvý vzduch. I obyčejná procházka nebo projížďka na kole dovede hotové zázraky a dodá vám dostatek energie.

Povzbuďte se

Pokud všechny způsoby selžou, pak povolejte do boje těžší kalibr v podobě povzbuzujících prostředků. Třeba hrnek silné zrnkové kávy. Kofein, který je v něm obsažený, se rychle vstřebává, a tak povzbuzuje krevní oběh, bystří myšlení a zlepšuje soustředění. Tento stimulant se nachází i v černém a zeleném čaji, jeho výhodou je, že se do organismu uvolňuje pomaleji, a tak jsou jeho účinky dlouhodobější. Připravte si proto šálek kvalitního sypaného čaje a uvidíte, že si na vás únava něpříjde!


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival