Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

21.06.2018

4 pravidla, jak se dostat do kondice

Autor: Ivo Mikolášek (MENHOUSE.cz)

4 pravidla, jak se dostat do kondice

Před létem se většina z nás potřebuje rychle dostat do kondice. Zimní lenošení a bezstarostné pojídání se totiž neblaze podepsalo na naší postavě, a tak se před plavkovou sezónou snažíme napravit, co se dá.


Hýbejte se každý den

Pravidelná fyzická aktivita by se měla stát samozřejmou součástí každého dne. Jedině ona totiž vede ke zlepšení kondice, ale také k dobrému zdraví. A je úplně jedno, jestli se bude jednat o rychlou procházku v přírodě, běh v parku nebo pohodovou jízdu na kole či bruslích. Ze začátku postačí třicet minut, postupně čas navyšujte. Najděte si takový druh pohybu, který vás bude opravdu bavit - pokud se do něj totiž pustíte jenom z donucení, můžete si být jisti, že u něj dlouho nevydržíte.

Začínejte pozvolna

Všichni samozřejmě chceme, aby na nás byly výsledky vidět co nejdřív. Pustíme se proto do toho s vervou a často přepálíme start. Neuvědomujeme si totiž, že musíme vzít v úvahu celou řadu faktorů - třeba to, jestli jsme sportovali už někdy v minulosti nebo jsme se žádné větší fyzické aktivitě nikdy nevěnovali, kdy naposled jsme se hýbali, jestli máme nadváhu anebo nějaká zdravotní omezení.

Aktivity střídejte

Jednou si jděte zaběhat, další den nasaďte cyklistickou helmu a vyrazte na kolo, jindy se vydejte do posilovny nebo se protáhnout na jógu. Střídání několika různých aktivit je důležité nejen pro zdravé tělo, ale také pro fyzičku. Kombinováním se totiž mění úroveň zatížení a procvičují se různé svalové partie. Nebojte se experimentovat a zkoušet nové věci, na které jste si dříve netroufli. Co třeba zařadit i trošku adrenalinu? Takovou jízdou na horském kole v náročném terénu si dáte pořádně do těla. Možná budete mile překvapeni, až zjistíte, jaký skrytý talent ve vás vězí.

Motivujte se

Motivovat k dobrým výkonům může celá řada věcí. Jednou z nich je i nové sportovní oblečení. Při cvičení je totiž důležité, abyste se cítili dobře. Zapomeňte proto na nějaké vytahané tričko, které má ty nejlepší roky už dávno za sebou a investujte do pohodlných a přitom slušivých kousků. Čas od času nezapomeňte za svou snahu a vytrvalost něčím drobným odměnit. Vlije vám to novou energii, chuť a elán do dalšího cvičení.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival