Nejnovější

V přírodě

autor: matrix1982


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 17x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

07.02.2019

3 tipy, jak si zpříjemnit ráno

Autor: Jolana Holáňová

3 tipy, jak si zpříjemnit ráno

Ranní vstávání působí nejednomu z nás značné obtíže. Jsme unavení, nevrlí a ze všeho nejradši bychom se po zazvonění budíku otočili na druhý bok a ve spánku pokračovali. To si ale většinou nemůžeme dovolit. Jak si tedy ranní vstávání udělat co možná nejsnesitelnější? Vyzkoušejte šikovné triky, díky nimž budete plní energie.


Získejte minuty k dobru

Nastavte si budík o pár minut dřív. Věřte, že takto získaný čas navíc vám umožní prožít příjemné ráno, za den toho najednou stihnete mnohem víc, a dokonce i s úsměvem. Díky dřívějšímu vstávání vás čeká víc než jen rychlá ranní hygiena a zběsilý útěk do práce. Přibude věcí, na které se můžete těšit a je úplně jedno, jestli to bude hrnek čerstvé kávy nebo „jen“ pár minut klidu a chvilka, kterou získáte pouze sami pro sebe.    

Nastartujte tělo

Hned po probuzení se pusťte do lehké rozcvičky. Nepředstavujte si ale žádné roznožky, stačí jen pár protahovacích cviků, dřepů a kliků, díky kterým se vám v těle krásně rozproudí krev. Uvidíte, jak vás ranní pohyb příjemně nastartuje, dodá vám energii, zkoncentruje vás, a zároveň vám zlepší náladu. Při cvičení se totiž uvolňují endorfiny, tedy hormony štěstí. Všechny úkoly, které na vás přes den čekají, tak budete zvládat v daleko větší pohodě.    

Dopřejte si výživnou snídani

Po cvičení si dopřejte pořádnou snídani, ne nadarmo totiž bývá označována jako hlavní jídlo dne. Mnozí z nás ji přitom zanedbáváme a jsme rádi, když stihneme ráno zapnout kávovar. V tomto případě se ale rozhodně vyplatí přivstat si. Bez výživné snídaně budeme celý den unavení, bez energie, zpomalí se nám metabolismus a honit nás budou chutě na sladké. Připravte si jídlo, které vám dodá vitamíny, minerály a všechny důležité živiny. K pití si nachystejte sklenici teplé vody s citronem, jako životabudič kromě kávy skvěle funguje také zelený čaj, který je plný cenných antioxidantů.    

Nezapomeňte, že ráno dělá den. Jak tedy ráno nastartujete svoje tělo, takové výsledky od něj pak můžete očekávat. Tak, staňte se pány vašeho dne!« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival