Nejnovější

f

autor: julie20


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

07.12.2018

3 kroky k vysněnému bydlení

Autor: Jolana Holáňová

3 kroky k vysněnému bydlení

Jakmile se rozhodnete stavět rodinné hnízdo, první otázka, kterou uslyšíte, bude znít: přízemní nebo patrový dům? Obojí má svá pro a proti. Abyste měli jasno, musíte zohlednit spoustu faktorů a odpovědět si na celou řadu otázek.


Ujasněte si, co chcete

Ujasněte si, o jakém domě vlastně sníte. Z jakých materiálů by měl být postaven, preferujete spíš klasický cihlový dům nebo dřevostavbu, přízemní nebo patrový? Všechny jejich výhody i nevýhody si pečlivě prostudujte a podle toho se rozhodněte. V úvahu vezměte také svoje zvyky, záliby i životní styl. Jeden touží mít doma posilovnu, další sní o velké zahradě a jiný zase o své vlastní kutilské dílně. Každý má jiné potřeby i přání, pokuste si je splnit – ovšem s ohledem na váš rozpočet. 

Nepodceňte pozemek

Velkou roli hraje pozemek, právě na něm totiž všechno stojí – v tomto případě to platí opravdu doslova. Při jeho nákupu se nenechte opít rohlíkem a zajímejte se o cenu, lokalitu, vzdálenost od nejbližšího města, dopravní dostupnost, občanskou vybavenost, o inženýrské sítě i o to, jestli se na něm dá hned stavět. Pokud se nepyšní žádnými velkými rozměry, pak bude ideální pro dům na patro. Bungalovy totiž vyžadují rozlehlejší a také rovnější povrch, takže je nemůžete vystavět na menším či svažitém pozemku. 

Myslete dopředu

Myslete do budoucna. Plánujete velkou rodinu? Pak musíte počítat s tím, že každé dítko bude chtít svůj vlastní pokoj, ve kterém bude mít dostatek prostoru a soukromí. Uvažujete, že by vám barák sloužil jako dvougenerační? Potom bude ideální patrový dům, který lze snadno upravit tak, aby měla každá rodina svůj vlastní prostor a nejlépe také svůj vlastní vchod, aby se vzájemně nerušily. Plánujete-li v něm na stáří setrvávat sami, zapomeňte na rozlehlé haciendy a zahrady. I když vám to teď možná nepřijde, v pozdějším věku byste toho nejen litovali, ale hlavně by i jejich údržba mohla být nad vaše síly. A to nemluvíme ani o finančních nákladech. Tak, pořiďte si dům, ve kterém se vám bude žít jedna báseň nejen teď, ale i za pár let!


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival