Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

26.06.2018

3 důvody, proč cvičit v posilovně

Autor: Ivo Mikolášek (MENHOUSE.cz)

3 důvody, proč cvičit v posilovně

Každý, kdo touží po krásné, pevné a vyrýsované postavě ví, že zadarmo ji nezíská. Je potřeba na ní opravdu makat, chce to vytrvalost, trpělivost a pevnou vůli. Nejlepším místem, kde zformujete vaše tělo, je posilovna. Už jen samotné slovo však vyvolává v mnohých přímo paniku, váže se k němu totiž spousta předsudků.


Potkáte nové lidi

Zapomeňte na to, že posilovny jsou plné svalovců, kteří sem chodí vystavovat svoje tělo a přesně vědí, co a jak mají cvičit. Potkáte tady totiž spoustu lidí, kteří vypadají úplně stejně jako vy a mají i podobné cíle. Chtějí se prostě dostat do kondice, schodit nějaký ten přebytečný kilogram nebo prostě jen žít zdravě. A tak vedle vás může cvičit mladý sportovec, maminka po porodu nebo aktivní důchodce. Nehrozí proto, že byste vyčnívali. Zahoďte svůj strach za hlavu a vyrazte - kdoví, třeba tady najdete nové přátele nebo objevíte dokonce životní lasku.

Zvýšíte si sebevědomí

Aktivní pohyb vám pomůže získat nejen lepší postavu, ale i vyšší sebevědomí. Budete se dobře cítit a lépe vypadat. Ve fitku narazíte na lidi s různými postavami i fyzickou kondicí, což vám pomůže k tomu, abyste si uvědomili, že nikdo není dokonalý. Cvičením si navíc udržíte pozitivní mysl, protože se při něm uvolňují endorfiny, tedy hormony štěstí. Ty vytváří dobrou náladu a zahání stres.

Donutíte se cvičit

Řekněme si to otevřeně - přinutit se doma ke cvičení je často přímo nadlidský výkon. V mžiku si totiž najdeme tisíc důvodů, proč to zrovna dnes nejde, od bolení hlavy přes únavu z práce až po nedostatek času. Ve fitness centru ale není prostor na tyto výmluvy, skvělou motivací už jen samotný pohled na ostatní cvičící, kteří tvrdě dřou ze všech sil. V takovém prostředí prostě nejde nemakat na sto procent. Posilovna má navíc ještě jednu důležitou výhodu - můžete si tady zaplatit služby osobního trenéra, který vám ukáže, jak cvičit správně a co nejefektivněji. Pod jeho dohledem se výsledky prostě musí dostavit!

 

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival