Nejnovější

 

autor: darksome


Nejlépe hodnocená

..

autor: rosalia

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

20.01.2013

La Norma – útulný lyžařský areál

Autor:

La Norma – útulný lyžařský areál

La Norma patří mezi menší nová střediska v horském masivu Maurienne, rozhodně tedy nečekejte obří komplex typu La Plagne nebo Les Arcs. Mimochodem, když se podíváte na mapu lyžařských středisek v Severních Alpách, La Norma jako by se krčila na jejím spodním okraji.


La Norma patří mezi menší nová střediska v horském masivu Maurienne, rozhodně tedy nečekejte obří komplex typu La Plagne nebo Les Arcs. Mimochodem, když se podíváte na mapu lyžařských středisek v Severních Alpách, La Norma jako by se krčila na jejím spodním okraji. Trochu stranou velkých, propojených oblastí, jakými jsou známá Tři údolí, Espace Killy nebo Paradiski.

Malebná vesnice se rozkládá na sedmi stech hektarech v kouzelném národním parku La Vanoise mezi 1350 a 2750 metry nad mořem, nedaleko městečka Modane, kam se lze dostat rychlovlaky TGV. Systémem čtrnácti lanovek a vleků se vyvezete pod dva vrcholy: Col de Pelouse (2798 m) a

Vzhůru ke třem tisícům

La Norma (2917 m), mezi nimiž vede spleť 26 sjezdovek o celkové délce 65 km.
Najdete zde jak prudké, prostorné carvingové tratě na otevřených prostranstvích pod vrcholy, tak užší úseky a řezané zatáčky v lese, nenáročné pozvolné cesty s krásnými výhledy i vyžití pro milovníky boulí a freeridu.

Celý komplex obepíná severozápadní svah, takže sníh tu zůstává i na konci sezony, kdy už jižní svahy v jiných střediscích jsou dávno vydřené. Lyžaři i snowboardisty vyhledávanou atrakcí je bezpochyby jízda ve volném terénu - freeride. Dejte však pozor na laviny! Jinak přírodních skalních skoků a převisů zde najdete spousty, jedny z nejlepších jsou přímo pod sedačkovou lanovkou Carrelet.

Kdyby vás po několika dnech zdejší tratě omrzely, můžete se vypravit do deset kilometrů vzdáleného střediska Aussois (55 km tratí) na protější straně údolí. Platí tam permanentka Eski-Mo, stejně jako v nedalekém středisku Valfréjus (65 km tratí) a Val Cenis (125 km tratí).

Rodinné lyžařské středisko, které poskytuje služby pro děti, školku, hlídání a zábavu pro děti již od 3 měsíců věku.

www.la-norma.com

Sjezdové tratě a vleky:

  • 26 sjezdovek v délce 65 km:  2x černá, 11x červená, 6x modrá, 7x zelená
  • vhodné pro tyto styly: carving, snowboard, télémark, klasické lyžování
  • 14 lanovek a vleků: 1 kabina, 7 sedaček, 6 vleků, dětský vlek
  • snowpark, slalom, sněžnice, 2 pikniková místa, osvětlená sjezdovka, sáňkařská dráha, lyžařská škola


Zájezdy do malebného horského střediska La Norma zakoupíte u cestovní kanceláře Beta tour, která má výhradní zastoupení pro tento resort v České a Slovenské republice.


Ceny za 8 denní skipas, 7x ubytování, dopravu začínají již na 4 900Kč/osoba.

http://www.betatour.cz/resorts/la-norma-stara-norma/

« Zpět

reklama
reklama
Medical Esthet & Spa
reklama
NICE MAGAZINE
Medical Esthet & Spa