Nejnovější

 

autor: darksome


Nejlépe hodnocená

..

autor: rosalia

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

25.06.2012

Holky a rock? Hvězdné kapely, kamarádky a třeba i stylové holínky – na Rock for People najdete vše!

Autor: Ivo Mikolášek (MENHOUSE.cz)

Holky a rock? Hvězdné kapely, kamarádky a třeba i stylové holínky – na Rock for People najdete vše!

Teenagerky a mladé holky k letním hudebním festivalům tak nějak patří. Kupříkladu na blížícím se Rock for People (3. – 6. července v Hradci Králové) můžete na pódiích i v publiku vidět známé a pohledné rockery, můžete strávit nápaditý prodloužený víkend s kamarádkami nebo rozšířit svůj šatník třeba o festivalové holínky. http://www.rockforpeople.cz


Od malička si většina žen klade otázku, jak asi vypadá ideální muž? Spektrum názorů se radikálně liší, ale velmi početná skupina žen a dívek se shodne na … muzikantech. A ještě lépe rockerech, kteří svým projevem a charismatem okouzlují fanynky po celém světě.

Možná vás bude zajímat, že se mnozí z nich objeví už o několik dnů přímo v České republice. Na hudební festival Rock for People v Hradci Králové vyráží lamači dívčích srdcí z Velké Británie, Spojených států, ale i z domácích končin.

První kapelou, která by neměla ujít dámské části publika Rock for People, jsou elegáni The Kooks. Britská formace z východního Sussexu okamžitě zaujme nejen jemnou indie-rockovou muzikou, ale i svým zevnějškem. Věčně upravení a vymódění mladí hudebníci si svými texty od roku 2004 podmanili ženské duše.

Lídrem skupiny je sympatický kudrnáč Luke Pritchard. Dnes už 27letý Angličan v songu „Naive“ zpívá o zklamání v lásce. Která holka by takovým sladkým slovům odolala? Jednou z Lukeových přítelkyň kdysi byla i známá herečka Mischa Barton. Citlivé beaty se budou co nevidět rozléhat jevištěm a na pódiu bude taky na co koukat. 

Co do počtu fanynek si s ním nezadá britský rapper Example: po beznadějně vyprodaném jarním koncertu v Lucerna Music Baru předstoupí před tisíce oddaných holek na Staropramen Cool Lemon stage v Hradci Králové. A vedle hitů jako Kickstarts nebo Changed The Way You Kiss Me přiveze i novinky z chystaného alba.

Zcela opačným protipólem uhlazených The Kooks jsou jejich starší kolegové -  The Prodigy.  Tvrdá elektronika v podání britských umělců proto přiláká dívky a ženy s kapku jiným vkusem. Statné muže zdobí mnoho tetování a piercingů. Frontmanem kapely je divoký šílenec Keith Flint, jehož vizáž je dobře známá nejen hudebním fanynkám. Tříčlenná skupina z Braintree funguje už od roku 1990. Za tuto dobu zvládli vyprodat množství koncertů a získat si mnoho obdivovatelek.

Charizmatický a sebevědomý rocker s uhrančivým pohledem. Tak by se dal popsat další zpěvák světového formátu Mike Patton. Ikona americké kapely Faith No More se vrací do České republiky, aby tady rozproudila krev v žilách všem nadšencům hard rocku. Učesaný drsňák s ďábelskou bradkou je ukázkovým příkladem svůdce, jenž dovede ženám zamotat hlavy. Že Mike občas působí jako magnet, dokazuje i situace, kdy se k němu fanynka připoutala pouty. Kalifornští Faith No More jsou letošním tahákem celého festivalu a nepochybně bude na jejich vystoupení plno.

Abychom ale nemluvili pořád jen o chlapech, je třeba zmínit i dvě kytičky, jež Rock for People rozzáří svým úsměvem. Tou první je modrooká Belgičanka Selah Sue. Přirozená blondýnka si jde za svým snem. Odmítla dokonce nahrávací smlouvu s velkou společností, jen aby si dál mohla psát své písničky sama. Unikátní hlas v rytmech soulu a reggae je něco co stojí za to slyšet a také vidět.

Dalším drahokamem je tajemná kráska ze samotného srdce Anglie Anna Calvi. Zatímco její pohled spaluje, její alternativní rock doopravdy povznáší. Věčně krvavé rty skrývají vášnivě hluboký hlas, který na festivalu slibuje příjemný zážitek. Obě dámy se pyšní i vybranými kostýmky a dalším velmi precizním outfitem. Jsme proto zvědaví, jakými kousky ze svého šatníku se v Hradci Králové pochlubí.

Nenašly jste toho pravého muzikanta ani mezi ostřejšími kapelami jako Enter Shikari, Refused, Architects nebo August Burns Red? Zkuste si vybrat jiného z více než 180 kapel a dýdžejů na www.rockforpeople.cz. A nezapomeňte vzít kamarádky! Sdílený zážitek = silnější zážitek…

Jo, a potrpíš si na značky? Interspar, KFC, Potrefenou husu, Google kamion, Amundsen Arctic Zone, značkový lounge bar Hennessy nebo vymazlenou zónu od T-Mobile najdeš i na Rock for People…

« Zpět

reklama
reklama
Jazyková škola LITE
reklama
NICE MAGAZINE
Jazyková škola LITE