Nejnovější

Sára lesopark 2018

autor: johny90


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

08.11.2007

Křest knihy Inventury if... + módní přehlídku návrhářky Ivany Follové

Autor:

Křest knihy Inventury if... + módní přehlídku návrhářky Ivany Follové

8.11. 2007 od 19 hod. v pražské La Fabrice jste mohli vidět módní přehlídku návrhářky Ivany Follové spojenou s křestem její knihy Inventury if... .


Na dlouhém přehlídkovém mole v pražské La Fabrice, jste mohli vidět aktuální kolekce Ivany Follové s celoplošnými motivy na tkaninách. Jednu kolekci s motivy Lešení, druhou potom na motivy Baráky.

Kolekci předvedly krásné české modelky, mezi nimiž byla i modelka Tereza Zimová ( znáte z televizního pořadu Vem si mě ) a nebo i naše šéfredaktorka Eva Marková.

O jejich nepřehlédnutelné účesy se postaral jeden z pěti nejlepších kadeřníků Evropy v kategorii do 21 let Petr Čížek. 

Něco o samotné návrhářce Ivaně Follové:

Narodila se 7. října 1955 jako Ivana Hymanová

V roce 1979 ukončila Školský ústav umělecké výroby v Praze.

V letech 1990 až 2007 se konalo v prodejních galeriích if… 100 výstav (97 z nich pořádala sama Ivana Follová), galeristka zastupuje padesát výtvarných umělců, své kolekce ve stejném období představila na padesáti autorských přehlídkách.

 

Ivana Hymanová si v roce 1982 vzala za manžela Jana Folla, filmového publicistu, mají dceru Kláru (1982). Žijí v Praze.

Něco o vydané knize Inventury if...

Nakladatelství Lidové noviny, Praha 2007

ISBN 978-80-7106-917-1

vázaná s přebalem, 165 x 235 mm, 208 stran, 329 Kč

 

INVENTURY if… je druhým svazkem dvanáctidílné edice České návrhářky a návrháři.

Se značkou if… se setkáváme už 25 let a za tu dobu si Ivana Follová vyzkoušela mnohé možnosti, které se jí v oděvním designu nabízely. Od šití oblečení, přes souběžný provoz několika netradičních butiků – galerií i modelovou tvorbu.  

V osobě Ivany Follové se snoubí humanitní i technické nadání:jde o zvláštní spojení věcné matematiky a kreativního návrhářství.Poznámky si píše do malinkého bločku a spíš než kreslí, rovnou aranžuje. Jako prioritní potřebu cítí zachovat základ své tvorby, barvené hedvábí. Začátkem nového tisíciletí vzala na milost syntetické a elastické materiály v kompletní řadě společenských šatů a kostýmů. Velmi příjemná je pro Ivanu Follovou spolupráce s nadanou výtvarnicí Radanou Jařabáčovou, se kterou pracuje na technice unikátního velkoplošného tisku, který vzniká z upravených grafik a fotografií. Daleko víc než diktát módních trendů zajímá návrhářku charizma toho, kdo její modely obléká. Sama Ivana Follová se považuje za vícegenerační návrhářku.

Oděvní návrhářka obléká herečky, zpěvačky a moderátorky: Dagmar Peckovou, Vlastu Chramostovou, Báru Štěpánovou, Simonu Stašovou a Ester Janečkovou.

« Zpět

reklama
reklama
VENIRA.cz
reklama
NICE MAGAZINE
ADK