Nejnovější

V bílých punčoškách...

autor: jordney.love


Nejlépe hodnocená

Glamour

autor: jordney.love

hodnocení: 1,0 / 2x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

23.12.2018

Jak vyzrát na žaludeční potíže?

Autor: Jolana Holáňová

Jak vyzrát na žaludeční potíže?

Komu se to ještě nikdy nestalo – bolest břicha a následně opakovaná návštěva toalety. Příčiny mohou být různé. Některé jsou nervového původu. Většinou jsou na vině viry a bakterie, které udělají v těle paseku. Důležitá je především životospráva, správný pitný režim a péče o trávicí trakt. Jen tak se nepříjemného průjmu zbavíte rychle a pomůžete tělu k rychlejší rekonvalescenci.


Oslabená imunita je náchylná na viry a bakterie

Během roku jsou různá období, která jsou pro lidský organismus náročnější. Přechod tepla do zimy, chřipkové epidemie a další onemocnění, jež oslabují fungování našeho těla. Prevence je proto stejně důležitá jako vlastní léčba. Výrazně pomáhá vyvážená strava složená z ovoce, zeleniny, přísunu bílkovin a dalších živin, které podporují správný chod organismu.    

Existují i podpůrné prostředky jako třeba laktobacily, které podporují střevní mikroflóru. Jsou vhodné zejména při léčbě antibiotiky, kdy je tělo nejen oslabené nemocí, ale i požívanými léky. To samé platí v případě průjmu. Protože je vnitřní prostředí oslabené a neustále namáhané, ztrácí svou přirozenou mikroflóru a je těžké dát ji zase do pořádku. 

Co je vlastně průjem a jaké jsou příčiny?   

Průjmová onemocnění jsou stejně častá jako infekce dýchacích cest. Jsou charakterizovaná jako časté vyprazdňování řídké stolice (často znamená více než 3× denně). Obecně jde o chronický projev, který trvá déle jak 14 dní. V tomto případě je vhodné vyhledat lékařskou pomoc. Druhou variantou je akutní průjem, jenž vzniká náhle, netrvá déle než 14 dní a jeho příčinou jsou nejspíš viry nebo bakterie.    

Infekční onemocnění může potrápit různé části trávicího traktu – žaludek, jícen, tlusté a tenké střevo. Hlavní nepřátelé jsou již výše zmíněné bakterie, viry, různí parazité a houby. Mezi příčiny průjmu se však může řadit i stres. Hlavně ten akutní z nervozity, různého psychického tlaku. Případně pak návštěva ciziny, kdy váš žaludek není připraven na cizokrajnou stravu. To vše dokáže pořádně rozhodit metabolismus a je nutné tento stav řešit co nejdřív. 

Jak rychle léčit průjmové onemocnění?

Důležité je, aby se spravilo fungování střevní mikroflóry. To znamená, že by se v ní měly vyskytovat především mikroorganismy s pozitivním působením na lidský organismus. Dokáží blokovat ty škodlivé a zastavit jejich růst. Kladně podporují imunitní systém a snižují cholesterol.    

„Hodné“ bakterie, které je dobré tělu dodávat, než si je dokáže vytvořit samo, mají několik nezanedbatelných funkcí. Působí mikrobiálně v trávicím traktu a díky spotřebě živin vytlačují nepřátelské mikroorganizmy. Posilují bariéru střevní sliznice. A v neposlední řadě podporují látkovou výměnu. Složení mikroflóry se mění věkem a složením stravy. Ovlivňují i prodělaná onemocnění a množství léků.    

Ať už jsou příčiny průjmu jakékoliv, když už nastane, je třeba se ho rychle zbavit. Přípravek Hylak forte pomáhá od průjmu, zácpy, křečí nebo nadýmání. Díky svému složení obnovuje rovnováhu střevní mikroflóry. Složení je vhodné jak pro dospělé, tak pro děti. Pouze těhotné a kojící maminky by se měly raději poradit s lékařem.    

Hylak forte je v podstatě eubiotikum, protože obsahuje unikátní komplex tělu prospěšných látek, které zajišťují okamžitý účinek v celém trávicím traktu. Díky němu se vám nejen uleví. Pomůže vám vrátit tělo do pořádku a budete se cítit lépe po všech stránkách. Je dobré mít ho s sebou, pokud cestujete do exotických zemí a vždy, když máte podezření na střevní potíže. Dávkování je jednoduché. Užívá se před jídlem s velkým množstvím tekutiny. Dospělí mohou požít přípravek 3× denně a děti menší dávku také 3× denně. Protože jde o kombinaci různých laktobacilů, je užívání tohoto léku bezpečné a bez nežádoucích účinků.


« Zpět

reklama
reklama
RIMMEL
reklama
NICE MAGAZINE
PražskéPříkopy.cz