Nejnovější

V přírodě

autor: matrix1982


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 17x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

04.12.2018

Permanentní make-up rtů: Jak probíhá jeho aplikace a čemu se vyvarovat po zákroku a vyhnout se zbytečným komplikacím

Autor: Jolana Holáňová

Permanentní make-up rtů: Jak probíhá jeho aplikace a čemu se vyvarovat po zákroku a vyhnout se zbytečným komplikacím

Permanentní make-up rtů vám pomůže docílit vysněného vzhledu. Před samotným zákrokem řeší mnoho klientek kosmetických salónů, jak celá aplikace probíhá a jak správně o rty pečovat. Rty jsou velmi citlivé a pečování o ně po nanesení make-upu je zásadním krokem, pokud je zanedbáte, komplikacím se bohužel nevyhnete. Kosmetické tetování rtů neboli permanentní make-up dokáže upravit jejich tvar, velikost, ale i barevný odstín. Poroto se hojně využívá u žen s nevýraznými rty k docílení většího objemu a výraznějšího efektu. Přičemž následná péče po zákroku je hlavním krokem pro správný výsledek celé aplikace.


Aplikace permanentního make-up rtů 

Permanentní make-up rtů patří mezi nejkomplikovanější typy kosmetického tetování. Důvodem je především jemnost pokožky v této oblasti a jejich tvar. 

Nabízí se dvě různé techniky permanentního make-upu:   

· Rtěnková technika

Spočívá ve vytetování permanentní kontury po celém objemu rtů, čímž je zvýrazní a udá jim tvar. Nejedná se tedy o úplné dočasné líčení, ale jen o usnadnění úpravy rtů a definici jejich tvaru. 

· Akvarelová technika

Se zaměřuje především na přirozenost a nezahrnuje konturovaní rtů. Výsledkem je oživení světlého nebo bledého odstínu rtů a vytvoření efektu podobnému aplikaci lesku na rty. Tato technika patří mezi nejnovější, využívá technologii stínování a nanáší se plošně. 

Výhody permanentního make-upu

· Úprava velikosti rtů

· Úprava tvaru rtů

· Zvětšení objemu

· Korekce spadlých koutků

· Výraznější barva

· Odstranění problému s rozpíjením rtěnky do vrásek

· Korekce asymetrií a nedokonalostí

· Upravené rty bez potřeby použití dekorativní kosmetiky

Vstupní konzultace

Každý kvalitní a certifikovaný salón nejprve před aplikací provádí tak zvanou vstupní konzultaci, kdy s klienty probere jejich nespokojenost s oblastí rtů a jejich požadavky a přání k výslednému vzhledu. Poté poradí s výběrem odstínu pro aplikaci a navrhne typ a průběh korekce. 

Samotná aplikace permanentního make-upu

Před samotnou aplikací se oblast znecitliví pomocí anestetické masti. Během několika minut je možné přistoupit k zákroku pomocí mikrojehličky, kterou se v pouští hypoalergenní pigment do vrchní vrstvy kůže. Aplikace trvá přibližně 1-2 hodiny a je prováděna v přísném hygienickém prostředí tak, aby se zamezilo proniknutí nežádoucích částic pod kůži. 

Přibližně dva dny po aplikaci permanentního make-upu je oblast oteklá a zarudlá. Pigmentace je o více než 60 % výraznější po dobu 1 týdne, poté vybledne a vybraný barevný odstín se ustálí a stane se přirozenějším. 

Bolestivost zákroku

Jak už bylo řečeno, PM rtů patří mezi nejkomplikovanější zákroky a pokožka je zde citlivější. Pro některé klientky je proto méně příjemná než aplikace permanentního make-upu obočí a jiných. I když se při zákroku používá lokální anestezie, můžete pociťovat mírné pálení nebo vibrace. Přesná míra je však individuální, ale i přesto, že se jedná o určitý typ tetování, nemusíte se obávat bolesti při zákroku jako u klasického tetování

Životnost

Permanentní make-up rtů vydrží většinou po dobu 2 let, ale i více. Životnost závisí především na stavu pokožky v oblasti rtů, použitém barevném efektu, metabolismu a věku. Mladé ženy mají rychlejší obnovu a regeneraci kůže, která vede k většímu uvolňovaní pigmentu, a proto jim vydrží kratší dobu než starším ženám. 

Následná péče

Následná péče ihned po aplikaci, ale i po zahojení vyžaduje přesné dodržení pravidel:

· Po dobu 24 h zamezte kontaktu rtů s vodu

· Aplikace může vyvolat opar či podráždění, které je nutné ošetřovat hojivými mastmi

· Stroupky po tetování neodstraňujte a nechte je samovolně vyhojit

· Udržujte místo aplikace v suchu a čistotě

· Po dobu hojení nenavštěvujte saunu, solárium nebo bazén

· Chraňte rty před přímým slunečním zářením

· Používejte přípravky s ochranným efektem SPF 50

· Nenanášejte masky a peelingy s obsahem kyseliny AHA kolem oblasti rtů

Permanentní make-up rtů usnadňuje aplikaci rtěnky a šetří tak i čas při líčení. Aplikace je časově náročnější, ale není nutné se bát bolesti při jejím provádění. Důležité je nepodcenit fázi hojení a dopřát rtům dostatečný čas pro regeneraci. Ty se vám tak odvděčí perfektním výsledkem a kvalitním odstínem, přesně tak jak jste si přáli. 

A co vy, jaký je váš názor na míru bolestivosti u permanentního make-upu nebo tetování? Máte s jedním z nich nějaké zkušenosti? Neváhejte a podělte se s námi v komentářích o svoje zkušenosti či názory na toto téma.


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival