Nejnovější

elish02

autor: fartis.de


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

02.03.2018

Pánské mikiny na sport vybírejte podle materiálu – pozor si dávejte na správný odvod vlhkosti

Autor: Jolana Holáňová

Pánské mikiny na sport vybírejte podle materiálu – pozor si dávejte na správný odvod vlhkosti

Jedním z velmi pohodlných kousků oblečení jsou pánské mikiny. V chladnějších dnech totiž dokáží pěkně zahřát, a navíc poskytují skvělý komfort. Víte, jaké varianty mikin vlastně současný trh nabízí?


S kapucí nebo bez

Při výběru pánské mikiny je třeba zodpovědět si několik otázek. Jednou z nich je otázka, zda by mikina měla mít kapuci, nebo nikoliv. Zde přitom záleží na vašich osobních preferencích a také na tom, k jakým příležitostem budete mikinu nejčastěji používat. Pokud hledáte mikinu teplejší, rozhodně si vyberte tu s kapucí. Ne nadarmo totiž platí, že skrz naši hlavu odchází nejvíce tělesného tepla.

A ideální variantu poté symbolizují mikiny, které disponují odnimatelnou kapucí. Sami se tak můžete každý den rozhodnout, zda kapuci budete k vybrané činnosti za daných povětrnostních podmínek potřebovat, nebo nikoliv. Ideálně taková mikina bude dotvářet bundu s obdobnou funkcí.

Na zapínání nebo přes hlavu

Dále je třeba promyslet, zda upřednostňujete mikinu se zapínáním, nebo tu variantu, která se přetahuje přes hlavu. Zde záleží především na vašich osobních preferencích, protože každý z nás je zvyklý na něco jiného. Mikina se zapínáním má pochopitelně tu výhodu, že ji můžete nosit rozepnutou, pokud je vám příliš velké teplo.

Pánské mikiny vybírejte podle účelu

Mikiny dále můžeme rozdělit i podle účelu, na který je budete nejčastěji nosit. Je pochopitelné, že jinou variantu si obléknete pro zahřátí u televize a jinou třeba na pohodlné běhání. Každý model totiž disponuje odlišnými vlastnostmi.

A věděli jste, že mikiny jsou jedním z vůbec nejkupovanějších kousků oblečení? Více si o tom můžete přečíst v TOMTO článku.

Na běžné nošení

U této varianty moc není nad čím přemýšlet. Mikinu na běžné nošení vybírejte tak, aby vám byla pohodlná a splňovala přesně to, co od ní čekáte. Pochopitelně si vyberte střih, který vám po všech stránkách padne. Z materiálů lze doporučit klasickou bavlnu, která poskytuje dostatečně vysoký komfort a rovněž vyniká poměrně dobrou absorpcí vlhkosti.

Na běhání

Pokud se řadíte mezi milovníky běhání a hledáte odpovídající mikinu, určitě zbystřete. Takový kousek by totiž měl být především lehký a funkční. Sportovní mikina na běhání musí bezpodmínečně dobře odvádět vlhkost. Není nic horšího, než se při běhání zapotit a díky nekvalitnímu oblečení následně onemocnět.

A platí to i v zimě, kdy je důležité vrstvení. O tom, jak se pořádně, a přitom lehce obléct na zimní běhání, si můžete přečíst například v TOMTO článku.

Nebo na lyže

V případě, že si potrpíte na zimní sporty, je důležité, abyste na svahu zůstali v teple. Kromě odpovídajícího funkčního trička a hřejivé bundy poté jistě oceníte i mikinu. Při dlouhém pobytu na horách musí vaše tělo pochopitelně zůstat v teple, a proto vybírejte z hřejivých funkčních materiálů. Mnoho výrobců navíc u takových kousků i deklaruje, do kolika stupňů je vámi vybraná mikina vhodná.

Veselá barva nebo střídmé provedení

Muži obecně upřednostňují spíše nevýrazné barevné odstíny. Pokud se do této kategorie rovněž řadíte, jistě si na trhu vyberete. Najdete zde totiž nesčetné množství klasických černých, bílých, šedých nebo neutrálních béžových designů.

U sportovních kousků je poté trocha barev na místě. Kromě jiného vám to pomůže i v případě, že se pohybujete venku za snížené viditelnosti. V takovém případě se nebojte sáhnout po zářivých neonových barvách, které vás zvýrazní, a pro řidiče se tak stanete nepřehlédnutelnými.

Nebo alespoň myslete na odpovídající reflexní prvky, které bychom měli najít u každého správného sportovce. Ty mohou být přitom právě i součástí sportovních mikin.

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival