Nejnovější

It's me

autor: tina2386


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

29.05.2019

Nejlepší bitcoinové peněženky jsme pro vás testovali dlouho a pečlivě a s jakým výsledkem?

Autor: Jolana Holáňová

Nejlepší bitcoinové peněženky jsme pro vás testovali dlouho a pečlivě a s jakým výsledkem?

Vybrali jsme 7 takových, které vám nabídnou uživatelský komfort i vysokou míru bezpečí!


Vybrat si tu nejlepší bitcoinovou peněženku není v současnosti nijak snadný úkol. Abychom vám volbu ulehčili, vyzkoušeli jsme více než dvě desítky z těch, které jsou již dobře známé a běžně dostupné. Přitom jsme porovnávali zejména jejich uživatelskou přívětivost, bezpečnost a také některé další parametry, které by snad při vašem rozhodování mohly hrát určitou roli. Stručný a přehledný výsledek našeho snažení vám nyní předkládáme k posouzení. 

Nejlepší bitcoinové peněženky vám usnadní práci

Pravděpodobně už víte, že lze BTC peněženky dělit na několik základních typů. Na mysli máme to, že existují v podobě hardwarové, softwarové nebo také v online či dokonce v papírové verzi. Tomuto rozlišení se ale dnes příliš věnovat nebudeme. Budeme totiž konkrétnější. Je zřejmé, že bitcoin je navzdory loňskému propadu stále žádanou a hodnotnou kryptoměnou a proto se vyplatí, mít pro nakládání s ním k dispozici jednoduchý a přitom slušně zabezpečený nástroj v podobě kvalitní bitcoinové peněženky, která vám dík solidnímu uživatelskému komfortu usnadní práci a zároveň vaše BTC mince co nejlépe ochrání. Co se vám tedy nabízí? 

7 vítězů našeho testu

Přestože naše hodnocení nezahrnuje zdaleka všechny produkty, které jsou dnes uživatelům dostupné, je více než dvacet známých peněženek určených pro transakce s BTC určitě vcelku solidním vzorkem. Zhruba dvacet vybraných tedy prošlo naším testem a přesto, že by si snad vaši pozornost mohly zasloužit i některé další, zvolili jsme pouze sedm takových, které dle našeho názoru momentálně patří k nejlepším a nejspolehlivějším. Žebříček je sestaven abecedně a neznamená to tedy, že by snad první v pořadí nějak zásadně předčila peněženku uvedenou až na poslední pozici. Za vítěze testu lze tedy považovat všech sedm.

Tady jsou: 

  1. Airbitz
  2. Bitcoin Core
  3. Bitcoin Wallet
  4. Breadwallet
  5. GreenBits
  6. KeepKey
  7. Ledger Nano
Airbitz je vytvořen pro Android a iOS

Airbitz je open-source peněženka určená pro Android a iOS. Je to aplikace umožňující k transkacím využívat jak QR kódy, tak i NFC přenosy. Je poměrně odolná proti virům a privátní klíče jsou drženy klientem. Dochází zde k automatickému zálohování uživatelských klíčů na cloud a je umožněna i synchronizace mezi jednotlivými zařízeními daného uživatele. Za plusy je tedy možné považovat hlavně slušnou míru transparentnosti, bezpečnost a zajištění soukromí. Jde o velice slušný produkt a obáváte-li se krádeže vašich mincí, ke kterým v online prostředí čas od času dochází, budete mít s touto peněženkou poměrně klidné spaní. 

Seznamte se s Bitcoin Core

Plně nezávislý peer-to-peer produkt pracující s celým blockchainem, který nepotřebuje připojení na server. Je transparentní a bitcoiny zde máte plně pod kontrolou. Někoho by snad mohl odradit právě blockchain o rozsahu několika desítek GB, pro který potřebujete prostor na disku, ale jinak jde podobně jako u dalších typů také zde o velmi slušnou BTC peněženku. Takže proč ji nezkusit?  

Bitcoin Wallet ocení i majitelé BlackBerry

Bitcoin Wallet je oficiální klient pro mobilní peněženky. Aplikace se velice snadno ovládá a nabízí možnost přepočtu BTC do nejrůznějších měn a to včetně našich korun. Jde navíc o jednu z mála aplikací, kterou můžete využívat i v mobilech značky BlackBerry. Nad vašimi mincemi tu máte plnou kontrolu a odolnost proti virům je na slušné úrovni. Velmi dobrá volba! 

K uživatelsky nejjednodušším patří Breadwallet

Patří k uživatelsky nejpřívětivějším produktům a práci s ní tedy zvládne úplně každý. Je velmi bezpečná pokud jde o případné riziko hackerského útoku, vcelku transparentní a přestože byla původně určena pro Apple iOS, je nyní dostupná i pro systém Android. Rozhodně jí nelze nic zásadního vytknout. 

GreenBits umožňuje dvoufázové zabezpečení

Jde o nativní aplikaci pro GreenAddress službu. Privátní klíče jsou v držení uživatele a zabezpečení je prováděno dvoufázovým ověřením. Pro snadné zálohování Bitcoin seedu je zde využíváno BIP32 s podporou BIP39. K této peněžence lze dokonce připojit i HW zabezpečení! Soukromí i transparentnost jsou na slušné úrovni. Jejím pořízením určitě neprohloupíte. 

KeepKey jako solidní zástupce hardware peněženek

Vyznačuje se především vysokou odolností proti virům a malware a vaše bitcoiny zde máte plně pod kontrolou. Jako většina HW produktů tohoto typu se dobře hodí i k dlouhodobějšímu držení BTC mincí, do kterých se na základě názorů několika expertů případně rozhodnete investovat. Je transparentní a k ověřování zde dochází za pomoci třetích stran. Je podobná produktu Bitcoin trezor, který jsme do našeho hodnocení nezařadili. Chcete mít mince pod kontrolu? Obstarejte si KeepKey! 

Na velmi slušné úrovni je také Ledger Nano

Stejně jako KeepKey patří také Ledger Nano do rodiny HW peněženek a její odolnost vůči malware a nejrůznějším virům je opět vysoká. Je taktéž transparentní, transakce ověřuje za pomoci serverů třetích stran a vaše BTC s ní budete mít pod plnou kontrolou. Ani s tímto produktem nešlápnete vedle!

Množství produktů, z nichž můžete vybírat, stále roste…

A není proto v našich silách, vše vměstnat do několika málo odstavců, které tu máme k dispozici. BTC peněženek dnes už zkrátka existuje značné množství a další navíc postupně vznikají. My jsme se pro vás pokusili sestavit alespoň orientační seznam takových, jejichž užívání je z hlediska dnešních standardů vcelku bezpečné a pohodlné a snad se nám to i povedlo. 

Možná, že už některou z těchto bitcoinových peněženek dávno používáte anebo snad máte dobré zkušenosti s nějakou jinou, kterou jsme tu dnes nezmínili? Podělte se o ně s námi.


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
VENIRA.cz