Nejnovější

Michal Drápela - Portrét

autor: mrs.lucy


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

09.07.2018

Hudba má na hubnutí i sport velmi pozitivní efekt. Dopřejte si ji při cvičení i vy!

Autor: Jolana Holáňová

Hudba má na hubnutí i sport velmi pozitivní efekt. Dopřejte si ji při cvičení i vy!

Muzika všeobecně je velkým stimulem pro lidskou psychiku. Je známé, že hudba může být lékem při depresích, dokáže posílit koncentraci i paměť, a také může člověka nabudit k lepším výkonům.


Vědci souhlasí

Na toto téma vzniklo velké množství studií, které jednoznačně potvrzují, že pokud člověk poslouchá hudbu, je schopný podat větší a lepší výkony. Vždy však záleželo na povaze písní. Rockové i popové písně musí mít správnou dynamiku a nést s sebou pozitivní energii. Hudba totiž výrazně ovlivňuje psychiku, která je při sportování polovinou výkonu. Tím to však nekončí. Hudba, která je vám příjemná, nejenom že podpoří dobrou náladu, ale také způsobuje uvolňování serotoninu. Mozek si pak poslech hudby spojí se sportem a vyhodnotí celou situaci jako velmi příjemnou. To je zvláště pozitivní pro lidi, kteří sport a cvičení nijak nevyhledávají, avšak potřebují jej provozovat kvůli snižování váhy či nabrání fyzické kondice. Díky hudbě se také můžete lépe soustředit. Rytmus písní je pravidelný, a tak pomáhá při správném dýchání. Je také mnohem snažší udržet si tempo či prodloužit si celý sportovní výkon dokud písnička neskončí.

Jak poslouchat?


Už víme, jak moc prospěšná hudba při sportu je. Otázkou zůstává, jak poslouchat. Sluchátka při mnoha sportech a cvičení mohou zavazet. Problémem také bývá, kam umístit kromě telefonu ještě mp3 přehrávač. A při přehrávání hudby z telefonu je většinou zvuk velmi nekvalitní a jde špatně slyšet. Co lze tedy dělat? Všechny tyto problémy řeší přenosný bluetooth reproduktor Orava Crater 1. Díky bluetooth technologii se snadno spáruje s vaším telefonem a připojíte ho snadno jedním dotykem. Širokopásmový systém vám poskytne čistý a dynamický zvuk s příjemnými basy. Vestavěná baterie zaručí až 10 hodin přehrávání ne jedno nabití, což je dostatečně dlouhá doba pro vaše sportovní výkony. Crater je úžasným outdoorovým parťákem. Díky pogumované úpravě je odolný proti stříkající vodě, prachu i špíně. Pokud vás tento šikovný reproduktor zaujal, najdete jen na www.orava.cz.

A jak sportujete vy?

« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
Garden Food Festival