Nejnovější

elish02

autor: fartis.de


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,9 / 16x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

29.04.2018

Co dovede úsměv aneb proč se smát, i když vám není do smíchu

Autor: Jolana Holáňová

Co dovede úsměv aneb proč se smát, i když vám není do smíchu

Úsměv patří mezi nejmocnější lidské „zbraně“. Dovede toho opravdu spoustu. Vyvolává sympatie, příjemné pocity i dobrou náladu, uklidňuje, potlačuje stres, přidává na přitažlivosti, atraktivitě a dokonce i léčí. Na rozdíl od klasických medikamentů ho lze předepisovat neomezeně a pořád dokola, aniž by hrozilo předávkování. Pravidelně si ho proto naordinujte i vy.


Vykouzlí lepší den

Nezáleží na tom, jestli je váš úsměv jemný a nesmělý nebo sebevědomý a sebejistý, smějete se jen tak "opatrně" nebo bez rozpaků a na celé kolo, vždycky vám udělá radost. A vašemu okolí taky, je totiž nakažlivý. Vědci se dokonce pustili do bádání, proč tomu tak je. Přišli na to, že smích přímo ovládá náš mozek a nutkání k němu je téměř automatické a nevědomé. Takže, chcete-li někomu vykouzlit hezčí den, stačí jen pozvednout koutky úst - nebude moci reagovat jinak, než úsměvem.

Uzdraví i zkrásní

Smích toho ale dovede ještě mnohem víc. Snižuje výskyt depresí, stavů úzkosti, stresu i napětí. Navíc prospívá srdci, protože podporuje krevní oběh, zároveň také posiluje imunitu a pomáhá vás udržet v dobré kondici. Pokud vás tedy neláká posilovna, pak si místo ní naordinujte pořádný smích. Právě on totiž zpevňuje svaly - především ty břišní, zapojují se při něm ale i svaly trupu a zad. Zařaďte proto smích do vašich pravidelných posilovacích cviků a uvidíte, že formování postavy ještě nikdy nebylo tak zábavné.

Boří bariéry a sbližuje


Úsměv je také důležitým prostředkem mezilidských vztahů. Boří totiž bariéry a přibližuje nás tak sobě navzájem. Ne každý ale umí tento "pozdrav duše" rozdávat na počkání, třeba kvůli nedokonalému chrupu. Pokud si i vy při smíchu zakrýváte ústa, pak je nejvyšší čas to změnit. Začít musíte u pravidelné ústní hygieny. Kromě nezbytného zubního kartáčku, by ve vaší koupelně neměly chybět ani další dentální pomůcky. Právě ony totiž zaručí dokonalé dočištění vašich zubů. Řeč je například o mezizubních kartačcích, dentálních nitích a ústních vodách. Podceňovat byste neměli ani pravidelné preventivní prohlídky, které dovedou včas odhalit případné problémy, jako je zubní kaz nebo nebezpečná paradontóza, a zabránit tak nejhoršímu. Do zubní ordinace zamiřte alespoň dvakrát ročně a stejně pravidelně zavítejte i k dentální hygienistce. Ta váš chrup dokonale vyčistí i vybělí, takže bude zářit na kilometry daleko. A vy se budete moci beze studu a bez rozpaků usmívat na všechny kolem!


« Zpět

reklama
reklama
Garden Food Festival
reklama
NICE MAGAZINE
TisknuLevne.cz