Nejnovější

n

autor: fredka


Nejlépe hodnocená

Kráska

autor: naia

hodnocení: 1,8 / 18x


Kalendář akcí

[ všechny akce šipka ]

19.04.2008

Setkání Manuálu Úspěšné Ženy, zkráceně „MUŽe" na téma „Sladký život po třicítce"

Autor:

Setkání Manuálu Úspěšné Ženy, zkráceně „MUŽe

Jan Kalousek radil ženám, jak ulovit muže... Další setkání žen, které se navzájem podporují na své cestě k úspěchu – i tak by se dalo popsat sobotní setkání Manuálu Úspěšné Ženy, zkráceně „MUŽe“. Tématem byl tentokrát „Sladký život po třicítce“. Seriózní témata celodenních přednášek navečer završila odlehčená debata mezi zpěvákem a cestovatelem Janem Kalouskem, majitelkou modelingové agentury Miladou Karasovou a moderátorkou Štěpánkou Duchkovou.


Účastnice konference, která se konala pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Petra Bendla, měly možnost vyslechnout si zajímavé rady a zhlédnout poutavé prezentace odborníků. Eliška Hašková Coolidge, první dáma etikety a patronka projektu, se ve své úvodní řeči nechala slyšet, že nejen k získání, ale také udržení úspěchu je nejdůležitější charakter – z něho totiž plyne důvěryhodnost. A právě na důvěryhodnosti by měl být dlouhodobý úspěch a dobrý životní pocit založen.

 

Psycholožka Marta Boučková vyzdvihla klady dekády od třicítky ke čtyřicítce a zároveň nastínila úkoly, které před ženou stojí, chce – li svůj život nasměrovat k dosažení svých cílů a snů. V živé diskusi se jako zlatá nitka táhla touha po naplněném citovém životě. Velmi užitečný byl příspěvek stomatologa David Urie, který přesvědčivě zapůsobil na svědomí přítomných. Přednáška o správné ústní hygieně jako nejlepší prevenci možných problémů nenechala nikoho v klidu. O podílu dětské práce na sklizni kávy a kakaa, které denně konzumujeme, a především o způsobu boje proti tomuto jevu, pohovořila zástupkyně spravedlivého obchodu Fair Trade Lenka Černá. Tato mladá žena na vlastní kůži zakusila život na vesnici v Ugandě a v Indii a tato, byť v krátkosti předaná, zkušenost posunula problémy nás žen ve střední Evropě do úplně jiné roviny. Kosmetička Vlasta Libotovská svým nezdolným optimismem a šarmem dodala chuti k jarním okrasným a ozdravným kúrám. Podstatné je, že její rady nabízejí širokou škálu možností včetně těch, které nežádají návštěvy salonů a velké náklady. Stačí využít ovoce, zeleninu, bylinky i jiné suroviny, které máme doma ve spíži nebo v chladničce. S možnostmi, které poskytuje Anti-Aging medicína, seznámila přítomné Monika Golková. Zejména při dědičném zatížení v rodině je dobré vědět, že máme možnost zjistit, v jakém stavu je náš organismus, co mu škodí nebo prospívá a jak předejít vážnějším problémům. Živá byla rovněž přednáška o úspěšné komunikaci v podání Radky Ehrenbergerové. Snadnost a úspěšnost komunikace je do značné míry předurčena naší povahou a právě proto je důležité znát některé zásady, které povedou k vzájemnému porozumění. 

 

V závěrečné diskusi se hlavně o vztazích mužů a žen i o ženské emancipaci bavili s přítomnými Jan Kalousek, Milada Karasová a Štěpánka Duchková. „Když chcete najít chlapa, nejlepší je chodit večer po barech,“ nechal se slyšet Kalousek – jeho rada ale příliš úspěchu neměla, většina žen totiž konstatovala, že takový vztah by asi neměl dlouhého trvání. Na základě příběhu jedné ze zúčastněných dam, které byl naopak muž v baru odlouděn, pak Štěpánka trochu ironicky shrnula, že „v baru se dá muž lehce získat, ale ještě snadněji ztratit“. A jak je to s emancipací českých žen a jejich sebevědomím? „Myslím, že v tomto ohledu jsou Češky ještě trochu ostýchavé. Srovnám-li to s Američankami, musím říct, že ty jsou často mnohem sebevědomější a od rány – někdy až příliš,“ uvažovala Milada Karasová. Potvrdil to Honza Kalousek: „V Americe jsem jedné ženě podržel dveře a málem jsem dostal pěstí.“ Debatu uzavřela Milada Karasová: „Bylo by mi moc líto, kdyby se ženy ve snaze vyrovnat se mužům vzdaly své ženskosti. Tak na to prosím mysleme.“

 

Mezi hosty se objevili i modelka Bára Kolářová, ředitelka Nadačního fondu Slunce pro všechny Blanka Dvořáková či spisovatel Vladislav Kučík. Během večerního zábavního programu si mohli všichni vzájemně předávat své zkušenosti – příkladem jim šli živě diskutující Bára Kolářová a Honza Kalousek. Věříme, že tato konference, stejně jako předchozí, bude mít u účastnic kladný ohlas a že se k nám přidají i další ženy, které se aktivně snaží jít svému štěstí vstříc. Děkujeme za podporu také našim mediálním a firemním partnerům.

 

Nejkrásnějším závěrem živých debat bylo zjištění, že každé desetiletí v životě člověka přináší krásné příležitosti naplnění. Třicátnice, kterým byla konference určena, se mají na co těšit! Je to výzva pro další konference, jejichž náplň rozhodně nemusí a neměla by být limitována věkem.

« Zpět

reklama
reklama
Prémiová kosmetika značky Onclé
reklama
NICE MAGAZINE
Prémiová kosmetika značky Onclé